Dobczyce. Klub prowadzony przez ludzi z pasją

W małych Dobczycach, leżących w powiecie myślenickim, od ponad dwóch lat prężnie działa Klub Sportowy Tenis Pro. – Tworzą go ludzie z pasją, kochający biały sport – zapewnia trener Grzegorz Kosek.

W małym mieście piękny obiekt

Tenis Pro powstał nie tak dawno, bo w kwietniu 2019 roku, w odpowiedzi na rosnące zainteresowanie tenisem w Dobczycach, miasteczku liczącym nieco ponad sześć tysięcy mieszkańców, położonym w malowniczej dolinie rzeki Raby. – Na początku organizowaliśmy zajęcia na przyszkolnym orliku, w których uczestniczyło 50 osób, zarówno dorosłych jak i dzieci. W 2020 roku ta liczba wzrosła ponad dwukrotnie. Wpływ na to z pewnością miało otwarcie nowych kortów zewnętrznych w zrewitalizowanym Parku Miejskim – opowiada Grzegorz Kosek, główny trener w klubie z Dobczyc.

– Obecnie trenuje u nas ponad 200 osób. To osoby w różnym wieku, od 4-latków po seniorów Większość treningów to zajęcia grupowe. Spora część osób, która jest związana z naszym klubem bierze też udział w rozgrywkach ligowych, jakie prowadzimy czy też w różnego rodzaju turniejach. Co nas bardzo cieszy, z roku na rok chętnych do rywalizacji przybywa. W 2021 roku w ligach, na różnym poziomie zaawansowania, wystartowało blisko 80 graczy – dodaje szkoleniowiec.

Edukacja tenisowa dzieci i młodzieży

Tenis Pro posiada licencję Polskiego Związku Tenisowego i kładzie duży nacisk na edukację tenisową dzieci i młodzieży. – Na ten moment zrzeszamy 66 licencjonowanych zawodników Tenis10. Nasi młodzi zawodnicy biorą udział między innymi w rozgrywkach Talentiady. Treningi, ligi i turnieje odbywają się wyłącznie od maja do października. Okres zimowy, niestety oznacza dla nas przymusową pauzę – mówi Grzegorz Kosek.

Uczestnicy jednego z kilku turniejów dla dzieci.

Jak zapewnia szkoleniowiec, klub z Dobczyc napędzany jest przez ludzi z pasją, kochających tenis. – Motorem napędowym Tenis Pro jest Aleksandra Koszut, wspierana przez mamę Agę i tatę Marka. Łączą oni zamiłowanie do tenisa z wytężoną pracą organizacyjną. To w dużej mierze dzięki nim na kortach panuje miła, rodzinna atmosfera, która na pewno przyciąga do nas tenisistów z całej okolicy – uważa Grzegorz Kosek.

Samorząd wspiera

– Rozwój klubu i jego sukcesy nie były też możliwe bez wsparcia samorządu, zaangażowania burmistrza oraz powiatu. Jakie stawiamy sobie cele? Marzeniem naszym, jak i chyba wszystkich tenisistów u nas grających, jest wydłużenie sezonu poprzez zadaszenie części kortów. Jako klub dużo już zrobiliśmy, ale wszyscy zdajemy sobie sprawę, że jeszcze sporo wyzwań przed nami – kończy trener klubu z Dobczyc.

Tomasz Sikorski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała