Polska – Czechy. Na początek mecz Majchrzak – Vesely

Już bardzo niewiele godzin pozostało do rozpoczęcia towarzyskiego meczu Polska – Czechy, który w piątek i sobotę 10–11 grudnia 2021 rozegrany zostanie w hali CRS MOSiR w Zielonej Górze. Spotkanie, którego początek wyznaczono na godzinę 15 w piątek, zainauguruje mecz „jedynek” obu ekip. Rywalem Kamila Majchrzaka będzie Jiri Vesely.

Spotkanie składać się będzie z czterech meczów gry pojedynczej, dwóch mężczyzn i dwóch kobiet, oraz gry podwójnej mężczyzn i gry podwójnej kobiet. Gdyby po tych meczach był remis 3:3, o zwycięstwie w spotkaniu zadecyduje mecz mixta.

Spotkanie zainauguruje mecz Kamil Majchrzak – Jiri Vesely. Polak to aktualnie 115 tenisista rankingu ATP, Czech klasyfikowany jest nieco wyżej – na 83. pozycji. Bezpośrednio po tym meczu na kort wyjdą Katarzyna Kawa (153. WTA) i Katerina Siniakova (49. WTA). Czeszka to obecna liderka rankingu WTA deblistek.

Zmagania w pierwszym dniu zawodów zakończy mecz gry podwójnej mężczyzn. Ze strony polskiej wystąpi para Szymon Walków/Jan Zieliński. Polacy zmierzą się z parą Jiri Vesely/Jiri Lehecka.

W sobotę początek gier o godzinie 11. Najpierw odbędzie się mecz Magdaleny Fręch (102. WTA) z Terezą Martincovą (48. WTA), następnie pojedynek Jerzy Janowicz (504. ATP) – JIri Lehecka (141. ATP). Tym meczem Jerzy Janowicz, niegdyś 14. rakieta rankingu ATP, wraca na korty i do reprezentacji kraju po problemach zdrowotnych.

Pewne jest, że szóstym meczem spotkania będzie mecz deblowy kobiet, ale jak na razie kapitanowie obu ekip nie zdradzili, jakie pary desygnują do gry.

Jeśli po sześciu meczach będzie remis 3:3, zwycięzcę całego spotkania wyłoni mecz w grze mieszanej.

Sponsorami Głównymi meczu Polska-Czechy są Grupa LOTOS oraz forBET. Partnerami głównymi są SuperBid i Lubuskie. Partnerami meczu są m.in. miasto Zielona Góra, MOSiR Zielona Góra, LOTTO oraz EKONBUD.

Harmonogram spotkania Polska – Czechy
Piątek (10 grudnia) – początek godz. 15.00

1. mecz: Kamil Majchrzak – Jiri Vesely

2. mecz: Katarzyna Kawa – Katerina Siniakova

3. mecz: Szymon Walków/Jan Zieliński – Jiri Vesely/Jiri Lehecka  

Sobota (11 grudnia) – początek godz. 11.00

1. mecz: Magdalena Fręch – Tereza Martincova

2. mecz: Jerzy Janowicz – Jiri Lehecka

3. mecz: gra podwójna kobiet

4. mecz: mixt (ewentualnie)

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała