Alicja Rosolska i Erin Routliffe w najlepszej „16” deblowego turnieju Roland Garros

Alicja Rosolska i Erin Routliffe awansowały do 1/8 deblowego turnieju w Paryżu.

Polsko-nowozelandzka para deblowa Alicja Rosolska/Erin Routliffe odniosła w sobotę drugie zwycięstwo podczas wielkoszlemowego French Open 2022 pewnie pokonując duet amerykańsko-białoruski Kaitlyn Christian/Lidzija Morozowa 6:2, 6:2 i awansowała do 1/8 finału.

Bezdyskusyjna wygrana

W sobotnim meczu Rosolska i Routliffe, finalistki rozegranego w lutym turnieju w Sankt Petersburgu, nie miały większych problemów z uzyskaniem awansu. Wprawdzie w secie otwarcia Polka i Nowozelandka nie wykorzystały w pierwszym gemie break-pointa, ale w gemie trzecim już zdobyły przełamanie i do końca pewnie utrzymały korzystny wynik po 27 minutach rozstrzygając seta na swoją korzyść 6:2. Swoją przewagę polsko-nowozelandzki duet udokumentował jeszcze jednym breakiem w gemie siódmym. Rywalki w secie otwarcia nie wypracowały żadnej okazji na break, w czterech gemach serwisowych pary Rosolska/Routliffe wygrywając zaledwie dwie akcje, po jednej w gemach czwartym i szóstym.

W drugiej odsłonie spotkania rywalizacja była początkowo bardziej wyrównana, ale jedynie przez cztery gemy. Kluczowy dla losów tej partii okazał się gem piąty, w którym Alicja Rosolska i Erin Routliffe zdobyły break i następnie kontrolując wydarzenia na korcie zwyciężyły po 66 minutach 6:2, 6:2. Po stracie serwisu z gemie piątym II, seta Amerykanka i tenisistka z Białorusi przestały już wierzyć w możliwość nawiązania jeszcze walki i już di końca wszystko potoczyło się błyskawicznie. Duet Christian/Morozowa dopiero w ostatnim gemie, gdy Polka i Nowozelandka serwowały po zwycięstwo, po obronie trzech z rzędu piłek meczowych miał trzy okazje na przełamanie, ale żadnej Amerykanka i zawodniczka z Białorusi nie wykorzystały, zaś Rosolska i Routliffe przy czwartej piłce meczowej „zamknęły” pojedynek.

Z kim o ćwierćfinał?

W 1/8 finału para Alicja Rosolska/Erin Routliffe spotka się w meczu i ćwierćfinał ze zwyciężczyniami spotkania Dalma Galfi/Anna Kakinsjaya (Węgry/(Rosja) – Anna Bondar/Greetje Minnen (Węgry/Belgia).

Porażka polskiego miksta

W meczu o awans do ćwierćfinału miksta Alicja Rosolska i Łukasz Kubot przegrali z rozstawionym z numerem „3” duetem kanadyjsko-australijskim Gabriela Dabrowski/John Peers 1:6, 4:6.

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Weronika Falkowska to tegoroczna podwójna mistrzyni Polski. Fot. Polski Związek Tenisowy

Weronika Falkowska. Lis na korcie

Lubię gotować. Specjalność zakładu? Makaron ryżowy z krewetkami, cukinia i suszonymi pomidorami – mówi Weronika Falkowska w rozmowie z Józefem Heroldem. Pierwszy telefon po wygranym