W Piekarach Śląskich działa klub i szkoła w jednym

Obecnie działalność klubu w Piekarach Śląskich skupia się wokół szkolenia zdolnej młodzieży i organizowania zajęć tenisowych dla najmłodszych.

Tennis Club powstał w 2014 roku w Piekarach Śląskich z inicjatywy lokalnego pasjonata sportu i biznesmena Stanisława Zasady. – Początkowo mieliśmy stanowić bazę treningową dla lokalnych zawodników, ale z czasem przekształciliśmy się w pełnoprawny klub tenisowy – wspomina Jan Zasada, właściciel i główny trener w Tennis Club.

– Od początku swojego istnienia posiadamy bogate zaplecze treningowe, dwie sale fitness, siłownię, jacuzzi oraz saunę. W chwili obecnej dysponujemy wprawdzie stosunkowo niewielką liczbą kortów, bo są to dwa korty ziemne na zewnątrz, jednak dzięki starannemu przygotowaniu i wysokiej jakości mączce ceglanej, są to jedne z najlepiej przygotowanych kortów w okolicy. Specjalny system odprowadzania wody powoduje, że nawet po intensywnych opadach deszczu korty błyskawicznie dochodzą do normalnego stanu, co doceniło wielu amatorów i zawodników mających styczność z naszym klubem – dodaje.

Korty ziemne w klubie w Piekarach Śląskich.
Korty ziemne w klubie w Piekarach Śląskich.

W chwili obecnej działalność klubu skupia się wokół szkolenia zdolnej młodzieży i organizowania zajęć tenisowych dla najmłodszych. W Tennis Club Piekary Śląskie pracuje aktualnie dwóch trenerów, wspomniany już Jan Zasada – były zawodnik PZT, ITF, absolwent Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach i licencjonowany instruktor Polskiego Związku Tenisowego oraz Bogdan Głąb – licencjonowany trener szkolenia wyczynowego PZT, trener II klasy w tenisie, absolwent Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego, posiadacz międzynarodowych certyfikatów trenerskich PTR (Professional Tennis Registry).

– W klubie prowadzona jest nauka tenisa na wszystkich poziomach zaawansowania i we wszystkich grupach wiekowych z naciskiem na poszukiwanie talentów wśród dzieci i młodzieży i zapewniania im odpowiednich warunków do tenisowego rozwoju – mówi Jan Zasada. – Od 2017 roku w budynku klubu działa również Prywatna Szkoła Podstawowa Mistrzostwa Sportowego nr 1 w Piekarach Śląskich, która oferuje dzieciom możliwość ukierunkowanego rozwoju pod okiem doświadczonej kadry trenerskiej w połączeniu z edukacją z wykorzystaniem metody Montessori – dodaje szkoleniowiec.

– Wszystkie zajęcia lekcyjne i sportowe odbywają się na terenie klubu. W sezonie zimowym szkoła korzysta z pobliskich hal tenisowych. Placówka jest otwarta zarówno dla zawodników i dzieci grających w tenisa i aktywnie uczestniczących w turniejach, jak i dla tych, którzy dopiero chcą rozpocząć swoją przygodę z tenisem. Jest ona idealnym wyborem dla każdego zainteresowanego sportem dziecka, które dzięki aż 16 godzinom wychowania fizycznego w tygodniu jest w stanie zaspokoić naturalną potrzebę ruchu i doskonalić swoje umiejętności – przypomina na koniec Jan Zasada.

Tomasz Sikorski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała