Tennis Europe Winter Cups. Reprezentacje Polski dziewcząt i chłopców U14 ze srebrnymi medalami

Reprezentacje Polski dziewcząt i chłopców do lat 14 wywalczyły srebrne medale Drużynowych Mistrzostw Europy.

Srebrne medale Drużynowych Mistrzostw Europy wywalczyły reprezentacje Polski do lat 14. W finałowych meczach Tennis Europe Winter Cups by Dunlop tenisistki przegrały w Rakovniku z Czeszkami 0:2, a tenisiści w niemieckim Niederzier z Wielką Brytanią, również 0:2.

W Rakovniku jako pierwsze na kort wyszły Oliwia Sybicka (MKT Stalowa Wola) i Veronika Sekerkova. W pojedynku drugich rakiet lepsza okazała się Czeszka 6:4, 6:3. Potem spotkały się liderki drużyn, a Barbara Kostecka (UKT Winner Kraków) przegrała z Sofie Hettlerovą 6:4, 2:6, 6:4.

Po rozstrzygnięciu losów tytułu w grach singlowych nie doszło do rozegrania meczu deblowego. W Rakovniku wystąpiła także Antonina Snochowska (Toruńska Akademia Tenisowa), kapitanem był Paweł Bojarski, a za przygotowanie motoryczne odpowiadał Mieczysław Bogusławski.

Również w sobotę, ale w niemieckim Niederzier, kadra U14 chłopców przegrała walkę o tytuł mistrzowski z Wielką Brytanią 0:2. Tutaj również nie rozgrywano meczu deblowego.

Kapitan Rafał Helbik nominował do gry w pierwszym pojedynku singlowym – zamiast Maksymiliana Kwiatkowskiego (WTS DeSki Warszawa) – Jana Skrzyńskiego (Krakowski Klub Sportowy Olsza), który dotychczas w Niederzier występował tylko w grze podwójnej, odnosząc dwa zwycięstwa w parze z Janem Urbańskim (Tenisova Michał Brzeszczak).

Rywalem Skrzyńskiego w sobotę był Rhys Lawrol, który w tej imprezie był niepokonany w singlu. I tę zwycięską serię podtrzymał, pokonując Janka w ciągu 62 minut 6:3, 6:2. Potem spotkali się liderzy obydwu zespołów, czyli piąty w rankingu 14-latków Urbański i numer jeden Mark Ceban. W blisko półtorej godziny lepszy okazał się Brytyjczyk 6:1, 6:4.

Reprezentanci Polski z trenerami i srebrnymi medalami.
Reprezentanci Polski z trenerami i srebrnymi medalami.

Partnerem wszystkich reprezentacji Polski startujących w Drużynowych Mistrzostwach Europy 2023 jest gdyńska firma Uni-logistic.

Tomasz Dobiecki

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała