Tennis Art. Ambasador Łukasz Kubot

Siedem lat temu Łukasz Kubot był w Klinice Onkologii Pediatrycznej i przyjął wtedy propozycję bycia Ambasadorem Akcji Charytatywnej Tennis Art.

Waldemar Górka, pomysłodawca i główny organizator Akcji Charytatywnej Tennis Art (środki zbierane są dla oddziału dziecięcego Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej w Poznaniu) często podkreśla, że bez życzliwych osób wiele pomysłów związanych z tym projektem trudno byłoby zrealizować. Wielkie wsparcie uczestnicy tego wyjątkowego przedsięwzięcia otrzymują od Łukasza Kubota.

Ambasador od siedmiu lat

Łukasz Kubot, reprezentant Polski, mistrz gry podwójnej wielkoszlemowego Australian Open i Wimbledonu został Ambasadorem Akcji Charytatywnej Tennis Art w 2015 roku.

Rakiety z autografem i dedykacją od Igi Świątek i Stefanosa Tsitsipasa będą licytowane w tym roku dzięki Łukaszowi Kubotowi. Koszulkę od Rafalea Nadala udało się otrzymać dzięki zaangażowaniu Heinza Goscha, przyjaciela akcji Tennis Art.
Rakiety z autografem i dedykacją od Igi Świątek i Stefanosa Tsitsipasa będą licytowane w tym roku dzięki Łukaszowi Kubotowi. Koszulkę od Rafalea Nadala udało się otrzymać dzięki zaangażowaniu Heinza Goscha, przyjaciela akcji Tennis Art.

– Siedem lat temu Łukasz był z nami w Klinice Onkologii Pediatrycznej i przyjął wtedy naszą propozycję bycia Ambasadorem akcji. To była i jest dla nas wielka sprawa, bo to świetny człowiek i tenisowa gwiazda – mówi Waldemar Górka i dodaje: – Przekazane przez Łukasza przedmioty sportowe od 2016 r. przyniosły 61 tys. zł. Licytowane były między innymi koszulki z dedykacją dla Tennis Art od Rogera Federera, Rafaela Nadala, Novaka Djokovica. Była również rakieta z dedykacją od Saszy Zvereva. W tym roku otrzymaliśmy między innymi rakiety z autografem i dedykacją od Igi Świątek i Stefanosa Tsitsipasa.

– Jestem pod wrażeniem tego wszystkiego co robi Waldek i wszyscy, którzy mu pomagają. Nie musiano mnie długo namawiać do wzięcia udziału w akcji w roli jej Ambasadora. Nie jest jednak łatwo czasowo połączyć wszystkie aktywności. Wciąż jestem czynnym tenisistą, mam rodzinę, ale pomagam jak mogę – podkreśla Łukasz Kubot, który zaznacza jednocześnie, że mając dobre kontakty z „wielkimi” w światowym tourze otrzymuje od nich osobiste, sportowe przedmioty.

– Nikt mi jeszcze nie odmówił, ale to nie jest tak, że podchodzę np. do Rafy i mówię potrzebuję Twojej koszulki. Wpierw tłumaczę na co zostanie przeznaczona dana rzecz i zawsze po każdej licytacji zdaję relację – tłumaczy reprezentant Polski.

„Trening z Kubotem” na licytacji

Łukasz nie tylko zachęca swoich tenisowych przyjaciół do przekazywania przedmiotów na aukcję, ale sam wystawił na licytację „Trening z Kubotem”. Kwota końcowa 10 tys. złotych. Wygrał Mariusz Kamiński, właściciel firmy latamy.pl: – Po treningu mogłem tylko westchnąć: uff, nareszcie koniec. Łukasz podszedł bardzo poważnie i profesjonalnie do ćwiczeń. Zagraliśmy na korcie centralnym Parku Tenisowego Olimpia. Dał mi kilka wskazówek szczególnie przydatnych w grze deblowej – mówi Mariusz Kamiński, który razem z żoną od kilku lat bierze udział w licytacjach. W jego domu na ścianach wiszą też prace artystów kupione na aukcji, która odbywa się zawsze na terenie Kortowo Tennis Club.

Mariusz Kamiński i Łukasz Kubot.
Mariusz Kamiński i Łukasz Kubot.

– Myślę, że nie był to ostatni trening z Mariuszem, który jako były siatkarz jest bardzo sprawny, a jego serwis jest kapitalny. Mariusz był bardzo zaangażowany. To osoba o wielkim sercu. Podpowiedziałem mu kilka rzeczy dotyczących woleja, czy returnu w grze podwójnej. Błyskawicznie „załapał” o co chodzi – podsumowuje Łukasz Kubot.

Tegoroczna, 16. edycja odbędzie się w dniach 10 i 11 czerwca. Zebrane środki – tak jak w poprzednich latach – zostaną przekazane na zakup sprzętu medycznego dla oddziału dziecięcego Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej w Poznaniu, mieszczącego się na ulicy Szpitalnej. W ubiegłym roku udało się zebrać aż 181 tys. zł w ramach Akcji Charytatywnej Tennis Art.

Maciej Łosiak

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Amerykanin Alex Michelsen (97. ATP, 4) przegrał w pięciu setach 2:4, 3:4 (3), 4:3 (3), 4:3 (5), 3:4 (4) z Hamadem Medjedoviciem (110. ATP Serbia, 6)

Next Gen 2023 rozpoczęty

We wtorek rozpoczął się w krytym kompleksie King Abdullah Sports City w mieście Dżudda w Arabii Saudyjskiej ostatni w sezonie 2023 istotny turniej w męskim

Maria Szarapowa wraca na kort?

To już prawie trzy lata jak Maria Szarapowa zakończyła swoją karierę tenisową po ostatnim meczu na Australian Open 2020, gdzie uległa Donnie Vekic w pierwszej