Tenis by Dawid Cup – wyjątkowy turniej dedykowany amatorom

Marcin Szendryk z Góry wygrał w rozgrywkach I ligi. Fot. Krzysztof Jagodziński

Tenis by Dawid Cup, to turniej dedykowany amatorom z całej Polski. To wydarzenia, które w 2022 roku odbyło się po raz dziewiąty, na stale weszło do kalendarza tenisowego w naszym kraju. W edycji 2022 na kortach Towarzystwa Tenisowego Świerczewo w Poznaniu rywalizowano w trzech kategoriach. Jak zapowiadają organizatorzy w 2023 będą kolejne imprezy, a dokładny harmonogram zostanie podany w styczniu.

– W 2022 roku pierwszy raz Tenis by Dawid Cup zostało rozegrane aż w trzech kategoriach (I, II liga oraz PLT Kobiet – przyp. red.). Łącznie w turnieju udział wzięło 73 zawodniczek i zawodników, co jest oficjalnym rekordem Tenis by Dawid Cup, a najlepszy wynik został poprawiony o dwie osoby. Dotychczas największa frekwencję miał turniej w Bydgoszczy w 2021 roku – mówi Dawid Wiktorski, główny organizator i pomysłodawca.

Wszystkie mecze można było obejrzeć na kanale You Tube Tenis by Dawid, a najlepsze zagrania z turnieju wciąż są do obejrzenia na stronie – https://www.tenisbydawid.pl/tenis-by-dawid-cup-ix-w-poznaniu-podsumowanie-i-relacja-zdjeciowa/.

Warto zaznaczyć, że dla każdego uczestnika oraz gości dostępne były ciepłe dania, napoje, owoce. Wartość nagród rzeczowych dla zawodników wyniosła około 8 tys. złotych, a najlepsi otrzymali m.in. rakiety tenisowe, sprzęt, książki, vouchery pieniężne oraz statuetki ufundowane przez Studio reklamy Color4you ze Wschowy. Turniej w Poznaniu to też kilka rekordów, które widnieją poniżej: liczba uczestników – 73 (rekord turnieju), liczba kategorii – 3 (rekord turnieju), liczba debiutantów/debiutantek – 49 (rekord turnieju).

Paweł Walecki ze Starogardu Szczecińskiego. Fot. Fot. Krzysztof Jagodziński
Paweł Walecki ze Starogardu Szczecińskiego. Fot. Krzysztof Jagodziński

– Już teraz mogę zapewnić, że dziesiąta edycja będzie wyjątkowa i przy okazji świętować będziemy ósme urodziny naszej społeczności – Tenis by Dawid – dodaje Dawid Wiktorski.

Wyniki:
kobiety

1. Joanna Kwiatkowska (Wrocław)
2. Eliza Leśnikowska (Wrocław)
3. Liudmyla Paliesika (Łódź)
4. Paula Klein (Gdańsk)

I liga
1. Marcin Szendryk (Góra)
2. Paweł Walecki (Starogard Gdański)
3. Dawid Wiełłowicz (Gdańsk)
4. Jakub Murek (Złotów)


II liga
1. Michał Mucha (Ostrzeszów)
2. Mateusz Wontroba (Siemianowice Śląskie)
3. Hubert Stachowski (Lubasz)
4. Jędrzej Szajna (Poznań)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Weronika Falkowska to tegoroczna podwójna mistrzyni Polski. Fot. Polski Związek Tenisowy

Weronika Falkowska. Lis na korcie

Lubię gotować. Specjalność zakładu? Makaron ryżowy z krewetkami, cukinia i suszonymi pomidorami – mówi Weronika Falkowska w rozmowie z Józefem Heroldem. Pierwszy telefon po wygranym