Piter i Kałasznikowa przegrały w finale w Bogocie

Katarzyna Piter i Oksana Kałasznikowa.

Katarzyna Piter i Oksana Kałasznikowa przegrały w finale imprezy WTA 250 rozgrywanej na kortach ziemnych w stolicy Kolumbii Bogocie. Polsko-gruzińska para deblowa uległa w niedzielę duetowi rosyjsko-białoruskiemu Irina Chromaczowa/Iryna Shymanovih 1:6, 6:3, 6-10.

Mimo konieczności rozgrywania super tie-breaka mecz finałowy toczył się w bardzo szybkim tempie. Pojedynek trwał zaledwie godzinę i 13 minut.

W secie I Piter i Kałasznikowa jedynego gema wywalczyły przegrywając 0:3. Z kolei partia numer „dwa” rozpoczęła się znakomicie dla poznanianki i dla 32-letniej tenisistki urodzonej w Tbilisi. Tenisistki prowadziły 3:0 i przewagę breaka utrzymały do końca seta II.

O tym, która z par zdobędzie tytuł w turnieju w Bogocie decydował więc super tie-break. Wprawdzie Piter i Kałasznikowa rozpoczęły tę rozgrywkę od mini-breaka, ale były to miłe złego początki, ponieważ później na korcie „rządziły” rywalki, które objęły prowadzenie 4:1 i tej przewagi nie roztrwoniły (mimo że oba duety seryjnie przegrywały swoje podania) zwyciężając ostatecznie w super tie-breaku 10:6.

Tydzień wcześniej polsko-gruziński debel Katarzyna Piter i Oksana Kałasznikowa dotarł do finału turnieju WTA 125 (WTA Challenger) w meksykańskim mieście San Luis Potosi, który również rozgrywany była na kortach ziemnych.

(ŁOS)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała