Nowości

Pierwsze tenisowe grillowanie

przez

dnia

W dobrych humorach i przy pięknej pogodzie na kortach tenisowych przy ul. Kościelnej w Puszczykowie odbyło się otwarcie sezonu letniego 2015 pod hasłem „Pierwsze tenisowe grillowanie“.

W wydarzeniu wziął udział burmistrz miasta Puszczykowa – pan Andrzej Balcerek.
Dla licznie przybyłych sympatyków „białego sportu“ zorganizowano turniej deblowo-mikstowy oraz grillowy poczęstunek. Dzieci miały okazję pograć w mini-tenisa na specjalnie dopasowanych do ich wzrostu kortach, spróbować swoich sił w badmintonie, a także wziąć udział w grach i zabawach na sportowym torze przeszkód.

Turniej tenisowy rozgrywany był w formule grupowej. Po kilku godzinach gry najlepszą okazała się para: Bartosz Bukowiecki/Piotr Żeromski, która w pięciu meczach oddała przeciwnikom zaledwie 15 gemów. O tym kto zdobędzie drugie miejsce zadecydował niezwykle emocjonujący pojedynek zakończony tie-breakiem. Ostatnią piłkę w meczu wygrali Krzysztof Okarmus i Janusz Szafarkiewicz, zwyciężając parę mieszaną Siegrid Nietzschke/Olek Ostoja.

Była to pierwsza z wielu tegorocznych imprez organizowanych na kortach dawnego POSiR-u. W nadchodzących miesiącach gospodarze planują przeprowadzić między innymi: ligę tenisową (dla panów i pań, a także deblową), cykl turniejów Grand Prix Puszczykowa, czy Otwarte Mistrzostwa Puszczykowa w Tenisie. Dla dzieci zaplanowano zajęcia w szkółkach tenisowych oraz 9 turnusów półkolonii letnich.

Wyniki turnieju:
1: Bartosz Bukowiecki/Piotr Żeromski
2: Janusz Szafarkiewicz/Krzysztof Okarmus
3: Siegrid Nietzschke/Olech Ostoja
4: Krzysztof Jassem/Hugo Kwaśniewski
5: Ewa Domagała/Piotr Nowak
6: Natasza Kromolicka/Maciej Latosiński
7: Sławek Wojciechowski/Arek Krzyżański
8: Adam Chaława/Jarek Janaszek
9: Bartosz Morawski/Włodzimierz Zadęcki
10 Leszek Janaszek/Yvonne Okarmus
11 Joanna Żeromska/Jerzy Byrt
12 Galia Ginelli/Michał Frąckowiak

Tekst i zdjęcia: Michał Filipiak

Filipiak2-1000

 

 

 

 

 

Filipiak3-1000

 

 

 

 

 

 

 

 

Filipiak1-1000

 

 

 

 

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *