Nowości

Angie Cup w Puszczykowie

przez

dnia

Kolejny zawodowy turniej kobiet odbędzie się w Wielkopolsce. Impreza rozegrana zostania  w dniach 2-9 maja w Puszczykowie koło Poznania.

To pierwszy w historii Centrum Tenisowego oraz Akademii Tenisowej Angelique Kerber w Puszczykowie profesjonalny turniej ITF na kortach twardych z pulą

nagród 10 tysięcy dolarów. Międzynarodowe Mistrzostwa Kobiet Angie Cup będą się składać z dwóch części. W dniach 2-4 maja odbędą się eliminacje, w których wezmą udział 64 zawodniczki. Osiem z nich awansuje dalej. Następnie (4-9 maja) będą się toczyć pojedynki turnieju głównego gry pojedynczej z udziałem 32 tenisistek. W debla rywalizować będzie 16 par.  Twarzą tej imprezy ma być związana z Puszczykowem czołowa tenisistka świata Angelique  Kerber.

– Jestem przekonany, że będzie to dużej rangi wydarzenie, promujące nie tylko Puszczykowo jako ośrodek sportu i wypoczynku, ale też Wielkopolskę – mówi Henryk Gawlak, dyrektor turnieju.

W sobotę (8 maja) planowane są półfinały singla i finał debla. Dzień później mecz finałowy w grze pojedynczej. Wstęp na  zawody będzie bezpłatny.

Przypomnijmy, że w ubiegłym roku odbyła się w Centrum Tenisowym Sobota (gmina Rokietnica) pierwsza edycja zawodowego turnieju kobiet Powiat Poznański

Open.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *