Piękny gest Igi Świątek

Iga Świątek, najlepsza obecnie polska tenisistka, zwyciężczyni turnieju Rolanda Garrosa z ubiegłego roku przekazała 200 tys. złotych dla dwóch fundacji: Fundacja Słonie na Balkonie oraz Fundacja Dajemy Siłę Dzieciom. Jak zaznaczyła Polka decyzja była spontaniczna w Światowym Dniu Zdrowia Psychicznego.

Mistrzyni turnieju Wielkiego Szlema z Paryża napisała m. in.: „Pierwszy raz oddaję większą kwotę na ważny dla mnie cel. Oczywiście, że pieniądze to nie wszystko i że potrzeby to trochę studnia bez dna… Decyzja była spontaniczna – Światowy Dzień Zdrowia Psychicznego, ważna dla mnie wygrana, urodziny Darii i rocznica finału French Open, który zmienił moje życie – to wszystko się na nią złożyło. O pomoc poprosiłam też Was. 200 tys. zł to spora kwota, dlatego razem z zespołem zdecydowaliśmy się wesprzeć nią 2 organizacje charytatywne – naszym celem było nie tylko bezpośrednie wsparcie finansowe, ale i docenienie działań tych organizacji w kwestii zwiększania świadomości i edukacji.

(…) Skontaktowaliśmy się z fundacjami, aby wyznaczyć konkretne cele, które wesprą te środki. W obu przypadkach okazało się, że nigdy nie było takiego zapotrzebowania na specjalistyczną terapię dzieci i młodzieży. Słonie na balkonie z wykorzystaniem tych środków od drugiej połowy listopada uruchomią dodatkowe dyżury psychologów, aby zapobiegać próbom samobójczym nastolatków, którzy dziś szukają pomocy dużo częściej niż przed pandemią. Kwota zabezpieczy też stałą roczną terapię dla 40 dzieci w kryzysie psychicznym. Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę także zatrudni dodatkowych terapeutów w dwóch Centrach Pomocy Dzieciom, aby wspierać dzieci dotknięte przemocą. (…) Dziękuję Wam za pomoc i liczę, że jeszcze nie raz zrobimy razem coś dobrego. Jeśli chcecie, aby nasz gest i akcja znaczyły więcej – możecie zaangażować się, wpłacając na wybraną organizację nawet kilka złotych lub udostępnić u siebie post z social mediów danej inicjatywy. Razem mamy wpływ.” – napisała w mediach społecznościowych Iga.

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości