LOTOS PZT Halowy Puchar Polski. Panie rywalizują w Bytomiu

Martyna Kubka (LOTOS PZT Team) oraz turniejowa „czwórka” – Julia Oczachowska pewnie awansowały do ćwierćfinałów turnieju OTK – LOTOS PZT Halowy Puchar Polski „Gramy dalej”, którego Sponsorem Tytularnym jest Grupa LOTOS, rozgrywanego na kortach Górnika w Bytomiu. Pula nagród jest imponująca, bo wynosi 58 tys. zł. Zwyciężczyni otrzyma 14 tys.

Pierwszy dzień bez niespodzianek

W drabince rozlosowanej na 32 miejsca osiem rozstawionych zawodniczek miało na otwarcie „wolny los” i rywalizację rozpoczynały od 1/8 finału. W hali Górnika Bytom od rana toczyły się mecze pierwszej rundy, a drugiej – w dolnej połowie drabinki – ruszyły po południu.

W nich jedna z najpoważniejszych kandydatek do triumfu – Kubka wygrała pewnie 6:4, 6:1 z utalentowaną juniorką Zuzanną Bednarz. Kolejną rywalką zawodniczki LOTOS PZT Team będzie w sobotę Aleksandra Wierzbowska (nr 7.).

Natomiast Oczachowska pokonała 6:0, 6:1 Urszulę Nebelską i o miejsce w półfinale powalczy jutro z Justyną Jodłowską (nr 6.).

Rano rywalizację w Bytomiu rozpoczną mecze drugiej rundy z udziałem m.in. najwyżej rozstawionej Weroniki Falkowskiej (LOTOS PZT Team) oraz Joanny Zawadzkiej (nr 3.). Potem zostaną rozegrane ćwierćfinały.

Finansowe nagrody

Impreza kobiet na kortach Górnika, podobnie jak zaplanowany w dniach 12-14 listopada turniej mężczyzn Sobocie koło Poznania, ma pulę nagród 58 tysięcy złotych. Zwyciężczyni wyjedzie z Bytomia z czekiem na 14 tysięcy złotych, a jej finałowa rywalka zarobi 10 tys. Awans do półfinału oznacza premię w wysokości 7 tys., w występ w ćwierćfinałach – 3 tys.

Od przyszłego roku wszystkie turnieje OTK będą rozgrywane z nagrodami finansowymi dla uczestników. Warunkiem organizacji imprez OTK od nowego sezonu będzie zapewnienie premii wypłacanych w grze pojedynczej, od 1/2 finału. Przy czym minimalna pula nagród w turnieju wynosić będzie 4000 złotych  jeśli jednocześnie będzie się toczyć rywalizacja kobiet i mężczyzn, albo – 2500 zł w przypadku tylko jednej kategorii.

Turnieje LOTOS PZT Halowy Puchar Polski w Bytomiu i Sobocie są przedłużeniem tegorocznego cyklu LOTOS PZT Polish Tour, w ramach którego – od maja do września – odbyło się 13 turniejów, w tym 11 międzynarodowych. Jednym z jego najważniejszych punktów były lipcowe 95. Narodowe Mistrzostwa Polski w Bytomiu, w których złoci medaliści w singlu otrzymali Mercedesy Klasy A od gdyńskiej firmy BMG Goworowski. 

Sponsorem Tytularnym cyklu jest Grupa LOTOS.

Tomasz Dobiecki

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne wiadomości

Zagrają o tytuły w deblach w Australian Open

W czwartek 27 stycznia, nad ranem czasu polskiego, jeszcze przed rozpoczęciem półfinałów gry pojedynczej kobiet, podczas odbywającego się w Melbourne wielkoszlemowego turnieju Australian Open 2022