Mistrzostwa Polski w Tenisie na Wózkach. Kamil Fabisiak w podwójnej koronie

Kamil Fabisiak - podwójny złoty medalista mistrzostw Polski na wózkach. Fot. Andrzej Chrobot

Płock – stolica polskiego tenisa na wózkach – gościł uczestników krajowego czempionatu. Niespodzianek nie było. W 28. edycji mistrzostw Polski podwójnym złotym medalistą (w singlu i w deblu) został główny faworyt – Kamil Fabisiak (Stowarzyszenie Integracyjny Klub Tenisa Płock). Fabisiak w grze podwójnej grał ze swoim klubowym kolegą – Przemysławem Bonio.

Rywalem Fabisiaka w meczu o tytuł miał być Tadeusz Kruszelnicki. Tenisista z Ziębic nie przystąpił jednak do gry (był też w finale debla) z powodu ważnych spraw rodzinnych. Sam turniej przebiegał zgodnie z przewidywaniami. – Kamil Fabisiak potwierdził, że jest obecnie numerem „jeden”. Z dobrej strony zaprezentował się Jakub Kuciński reprezentujący DSSN Aktywni Wrocław, który w ćwierćfinale uległ Fabisiakowi. W turnieju wystąpił także weteran, Piotr Jaroszewski, który wciąż jest w dobrej formie i chciałby po raz siódmy zagrać na paraolimpiadzie w 2024 roku w Paryżu – podsumował mistrzostwa Wiesław Chrobot, dyrektor turnieju i zarazem prezes Stowarzyszenia Integracyjny Klub Tenisa Płock.

Warto odnotować, że mistrzostwa kraju (oraz wcześniejsze międzynarodowe turnieju ITF) rozgrywane były na nowych kortach, które wiosną zostały oddane do użytku. Obecnie do dyspozycji tenisistów są: trzy korty z twardą nawierzchnią w hali i trzy takie same boiska na zewnątrz.

Finał gry pojedynczej

Kamil Fabisiak (Stowarzyszenie Integracyjny Klub Tenisa Płock) – Tadeusz Kruszelnicki (Ziębicki Klub Tenisowy) w.o.

Finał gry podwójnej

Kamil Fabisiak/Przemysław Bonio (obaj Stowarzyszenie Integracyjny Klub Tenisa Płock) – Adam Kinowski (IKS Spartakus Koźmin Wlkp.)/Tadeusz Kruszelnicki (Ziębicki Klub Tenisowy) w.o.

Maciej Łosiak
Fot. Andrzej Chrobot

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Weronika Falkowska to tegoroczna podwójna mistrzyni Polski. Fot. Polski Związek Tenisowy

Weronika Falkowska. Lis na korcie

Lubię gotować. Specjalność zakładu? Makaron ryżowy z krewetkami, cukinia i suszonymi pomidorami – mówi Weronika Falkowska w rozmowie z Józefem Heroldem. Pierwszy telefon po wygranym