Drużynowe Mistrzostwa Polski dziewcząt do lat 12. Złoto dla Sopot Tenis Klubu!

Radość tenisistek Sopot Tenis Klubu po zdobyciu złotego medalu Drużynowych Mistrzostw Polski do lat 12.

Młode tenisistki Sopot Tenis Klubu zostały złotymi medalistkami Drużynowych Mistrzostw Polski do lat 12. W spotkaniu o tytuł pokonały zespół BKT Advantage Bielsko-Biała. Finał A toczył się na kortach STK w Sopocie.

Podium Drużynowych Mistrzostw Polski do lat 12.
Podium Drużynowych Mistrzostw Polski do lat 12.

– Atmosfera na kortach była gorąca i to nie tylko z powodu warunków pogodowych. Na korty przyszło dużo kibiców. Byli nie tylko rodzice uczestniczek turnieju finałowe, ale też członkowie naszego klubu. Dziewczynki w finałowym spotkaniu pokonały rywalki z Bielska-Białej 6:0, ale emocji nie brakowało. Po meczach deblowych było 2:0, ale straciliśmy seta, co w końcowym rozrachunku mogły być ważne. Pamiętam jak dwa lata nasze tenisistki zdobyły złoto wygrywając różnicą zaledwie dwóch gemów. W spotkaniach singlowych nie było jednak również żadnych wątpliwości. Cenną wygraną nad Patrycją Faber, liderką listy PZT U12 odniosła Zuzia Giżewska – cieszy się Tomasz Bogucki, prezes Sopot Tenis Klubu.

Drużynowe mistrzynie Polski wystąpiły w składzie: Zuzanna Giżewska, Antonia Snochowska, Iga Mazur, Sara Sebastyańska i Maja Schweika, kapitan Jarosław Zieliński.

Drużynowe mistrzynie Polski z STK wraz z kapitanem Jarosławem Zielińskim.
Drużynowe mistrzynie Polski z STK wraz z kapitanem Jarosławem Zielińskim.

W ekipie z Bielska-Białej zagrały: Patrycja Faber, Alicja Szweda, Maja Sobiesiak, Julia Matuszczak, Antonina Zielińska, kapitan Szymon Bandura.

Zespół z Bielska-Białej i kapitan Szymon Bandura.
Zespół z Bielska-Białej i kapitan Szymon Bandura.

Brązowy medal wywalczyły tenisistki Fundacja Hutnik Warszawa Tenis, które w pojedynku o medal pokonały KS Calisia Tennis Pro 4:2.

(ŁOS)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Coco Gauff, w Auckland będzie broniła tytułu. Fot. depositphotos.com

Mocna obsada ASB Classic w Auckland!

Na początku stycznia 2023 roku do kalendarza WTA wrócił turniej ASB Classic w nowozelandzkim Auckland. 1 stycznia, ale 2024 startuje kolejna edycja. Na liście startowej