Miami Open. Ambitna walka Magdy Linette nie wystarczyła. Simona Halep wycofała się z turnieju na Florydzie, nie zagra też w Radomiu

Magda Linette nie wykorzystała szansy na pokonanie Ons Jabeur.

Z trzech Polskich tenisistek już tylko Iga Świątek pozostała w turnieju Miami Open 2022 WTA 1000 w grze pojedynczej kobiet. Po Magdalenie Fręch, która swój mecz w I rundzie przegrała w środę, w czwartek z turniejem pożegnała się Magda Linette, po ambitnej walce przegrywając w II rundzie w dwóch setach z rozstawioną z „ósemką” Tunezyjką Ons Jabeur 6:7 (1), 2:6. Z turnieju w Miami wycofała się Rumunka Simona Halep, która z powodu kontuzji nie zagra także w meczu z Polkami w Radomiu.

Linette miała setbola

Magda Linette (63. WTA) nie rozpoczęła spotkania z Ons Jabeur (10. WTA) dobrze. Już w trzecim genie Tunezyjka zdobyła przełamanie i prowadziła jeszcze 4:2. Na duży plus poznaniance zapisać trzeba, że się nie poddała, podjęła walkę. Polka po odrobieniu strat w gemie ósmym prowadziła następnie 5:4 oraz 6:5, a w gemie 12 miała nawet setbola. Tunezyjka klasyfikowana w rankingu WTA w TOP 10 (jest dziesiąta) zdołała się jednak obronić, doprowadziła do tie-breaka, w którym nie dała już polskiej tenisistce szans, tracąc tylko jeden punkt, gdy prowadziła już 5:0.

Break-pointy to zbyt mało…

W secie II, na otwarcie, Magda Linette nie wykorzystała trzech kolejnych break-piontów, żeby objąć p[prowadzenie 1:0. Również trzech break-pointów Polka nie wykorzystała w gemie siódmym, z tym, że wówczas walczyła o re-breaka, po tym jak gema wcześniej straciła podanie. Poznanianka swoje szanse zmarnowała w efekcie przegrywając spotkanie 6:7 (1), 2:6 i odpadła z turnieju.

Mecz trwał 102 minuty, set I – 53 minuty, set II – 49 minut.

Nie było reważu za French Open

Druga obecnie polska tenisistka nie zdołała zrewanżować się Ons Jabeur za porażkę w III rundzie wielkoszlemowego French Open 2021. Tym razem Polka przegrała nie w trzech, a w dwóch setach, choć wcale tak być nie musiało. Tunezyjka wygrywał jednak większość bardzo istotnych akcji i to ona grać będzie dalej.

Osaka lepsza od Kerber

Dodajny, że w najciekawiej zapowiadającym się czwartkowym meczu gry pojedynczej kobietom w konfrontacji dwóch mistrzyń wielkoszlemowych Japonka Naomi Osaka pewnie wygrała z Niemką polskiego pochodzenia Angelique Kerber 6:2, 6:3.

W pojedynku dwóch mistrzyń wielkoszlemowych lepsza okazała się Naomi Osaka.

Bez Halep i Muguruzy

Z powodu kontuzji z imprezy na Florydzie wycofała się Simona Halep. Rumunka będzie pauzować przez trzy tygodnie i nie zagra także w Charlston i w Radomiu w ramach Billie Jean King Cup.

Simony Halep zabraknie w reprezentacji Rumunii w Radomiu.

„Podczas środowego treningu w Miami poczułem ostry ból w lewej nodze. Walczyłem z urazem od czasu półfinału w Indian Wells i miałem nadzieję, że się poprawi, ale wczoraj wieczorem miałam badanie  na rezonans magnetyczny i niestety okazało się, że pojawił się problem. Moje ciało potrzebuje czasu, aby dojść do pełnej sprawności i w rezultacie przez trzy tygodnie nie będę startować w zawodach. Oznacza to, że musiałem podjąć bardzo trudną decyzję o wycofaniu się z turniejów w Miami, Charleston i ze startu w Billie Jean King Cup w meczu przeciwko Polsce w Radomiu. Jest to rozczarowujące, ale jestem zmotywowana by być gotową na sezon na kortach ziemnych.” – napisała w mediach społecznościowych Simona Halep.

W turnieju w Miami nie wystąpi również Hiszpanka Garbine Muguruza.