Kamil Majchrzak gra dalej w Miami

Kamil Majchrzak

Kamil Majchrzak (75. ATP) jest w II rundzie znaczącego turnieju Miami Open 2022 presented by Itau ATP Masters ATP 1000. „Szumi” awans zapewnił sobie w czwartkowy późny wieczór czasu polskiego, wygrywając z utalentowanym 21-letnim Argentyńczykiem Sebastianem Baezem (66. ATP) w dwóch wyrównanych setach 6:4, 6:3.

Mecz od początku nie układał się dobrze dla Kamila Majchrzaka. Polak już w trzecim gemie stracił podanie, a w kolejnym własnym gemie serwisowym musiał bronić aż trzech break-pointów. Tenisista z Piotrkowa Trybunalskiego stopniowo łapał jednak właściwy rytm i w efekcie nie tylko odrobił straty, ale wygrał I seta 6:4, od wyniku 4:2 dla rywala wygrywając cztery gemy z rzędu, w tym dwa (gem ósmy i 10) przy serwisie Argentyńczyka. „Szumi” zamknął partię zwycięstwem w bardzo długim gemie 10., wykorzystując wreszcie trzecią piłkę setową.

Zadecydowało jedno przełamanie

W secie II poszło już polskiemu tenisiście łatwiej. Decydujące okazało się przełamanie, które Kamil Majchrzak zdobył w szóstym genie, odskakując młodszemu o niemal pięć lat przeciwnikowi na 4:2. W ostatnich trzech gemach obaj tenisiści utrzymali swoje podania, a Kamil Majchrzak wygrał drugą partię 6:3 i cały mecz z klasyfikowanym w rankingu ATP o dziewięć lokat wyżej Argentyńczykiem 6:4, 6:3. W ostatnim, jak się okazało, gemie spotkania „Szumi” przy własnym serwisie szybko wypracował trzy kolejne piłki meczowe, a trzecią z nich wykorzystał.

Mecz toczył się szybko, trwał tylko godzinę i 16 minut.

Kolejny rywal Roberto Bautista Agut

W II rundzie przeciwnikiem Kamila Majchrzaka będzie w sobotę Hiszpan Roberto Bautosta Agut (17. ATP), który – z racji rozstawienia – w I rundzie miał wolny los.

W sobotę będziemy mieli zatem dwa mecze Polaków w II rundzie gry pojedynczej mężczyzn, bowiem od II rundy rozpocznie występy w Miami Open 2022 presented by Itau ATP Masters 1000 obrońca tytułu Hubert Hurkacz.

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej