Miami Open 2023. Zwycięski mecz Linette i Pery. Polka i Amerykanka pokonały faworytki i są w II rundzie!

Magda Linette i Bernarda Pera są w II rundzie turnieju deblowego w Miami.

Bardzo pracowitą sobotę miała podczas turnieju Miami Open 2023 Magda Linette. Poznanianka sukcesie i awansie do 1/16 finału gry pojedynczej po pokonaniu po raz pierwszy w karierze Victorii Azarenki, niespełna dwie godziny później przystąpiła do meczu deblowego i w duecie z Amerykanką Bernardą Perą zameldowała się w II rundzie prestiżowej imprezy rozgrywanej na twardych kortach w Miami. Magda Lnette i Bernarda Pera, półfinalistki gry podwójnej French Open 2021 osiągnęły wartościowy rezultat, zwyciężając 6:4, 2:6, 10-8 rozstawioną z „szóstką” solidną parą kanadyjsko-brazylijską Gabriela Dabrowski/Luisa Stefani.

Duet Magda Linette/Bernarda Pera bardzo dobrze rozpoczął spotkanie. Polka i Amerykanka szybko, już w gemie drugim zdobyły break, prowadziły nawet 5:2 i chociaż wyżej notowane rywalki stratę odrobiły, dobrze dysponowane Magda Linette i Bernarda Pera natychmiast odpowiedziały, co dało im zasłużone zwycięstwo w secie otwarcia 6:4.

W drugiej odsłonie meczu inicjatywę przejęła faworyzowana para kanadyjsko-brazylijska, która wygrała II set pewnie 6:2, niezbędny był zatem rozstrzygający set III, grany w formule super tie-breaka. Prawdopodobne wydawało się, że to Gabriela Dabrowski i Luisa Stefani  pójdą „za ciosem”, ale to Polka i Amerykanka zdominowały decydującą partię i zapewniły sobie awans wygrywając III set 10-5 i cały trwający 85 minut mecz 6:4, 2:6, 10-5.

Linette i Pera zameldowały się tym samym w II rundzie (1/8 finału) i o ćwierćfinał zagrają z broniącą tytułu parą Laura Siegemund/Wiera Zwonariowa.