Merida Open Akron. Magda Linette wyeliminowana

Magda Linette

Magda Linette (21. WTA), najwyżej rozstawiona w turnieju Merida Open Akron 2023, nie zostanie triumfatorką imprezy w Meksyku. W ćwierćfinale poznanianka zmierzyła się z rutynowaną Szwedką Rebeccą  Peterson (140. WTA) i przegrała 2:6. 4:6, żegnając się z turniejem!

Trzy poprzednie mecze Magdy Linette z Rebaccą Peterson (dwa wygrane przez Szwedkę) były wyrównane, trzysetowe. Teraz Szwedce do zwycięstwa wystarczyły dwa sety. Po 10 minutach i wygranej 6:2, 6:4 znalazła się w półfinale. Na dobrą sprawę urodzona w Sztokholmie Szwedka mogła ten mecz wygrać jeszcze wyżej i szybciej. Magda Linette też miała swoje szanse, lecz zbyt wielu swoich okazji nie wykorzystała, sama zaś zbyt łatwo traciła serwis, ażeby zwycięstwo było realne!

W secie otwarcia Magda Linette mogła zdobyć pierwszy w meczu break już w gemie drugim, ale po niesamowitej walce trwającej ponad kwadrans, złożonej z aż 28 wymian, Rebecca Peterson utrzymał jednak serwis, broniąc osiem break-pointów. Po tym niesamowitym gemie wszystko potoczyło się już znacznie szybciej, niestety nie po myśli turniejowej „jedynki”. Urodzona w Sztokholmie 27-lertnia Szwedka wygrała cztery następne gemy, obejmując prowadzenie 5:1 z przewagą dwóch przełamań i była już o jeden gem od zapisania seta otwarcia na swoje konto. Zarówno w gemie trzecim jak i piątym Rebecca Peterson na zdobycie breaka potrzebowała tylko jednej okazji. Magda Linette, już w Meridzie pokazała, że potrafi wychodzić z niemałych opresji (w I rundzie wygrała seta, w którym przegrywała 2:5 ze stratą dwóch breaków), tym razem nie było jednak na to szans. Półfinalistka Australian Open 2023 wygrała jeszcze tylko jeden gem (na 2:5), po czym Rebecca Peterson własnym gemem serwisowym, wygranym do zera „zamknęła” pierwszą partię meczu zwycięstwem 6:2 po 48 minutach.

Magda Linette na pewno bardzo chciała, walczyła, ale piątek w Meridzie to nie był dzień polskiej tenisistki. W długim (16 wymian) gemie piątym  Polka ponownie straciła podanie, przegrywała już 1:4, i to był praktycznie koniec szans na odwrócenie losów rywalizacji. Być może tak właśnie pomyślała Szwedka, ale Magda Linette nie zamierzała wcale rezygnować. Przegrywając w drugiej partii ćwierćfinału 1:5, poznanianka przy własnym serwisie, po obronie piłki meczowej, przedłużyła jeszcze zmagania, a co więcej, w kolejnym gemie zdobyła wreszcie pierwszy w meczu break i połowa strat została odrobiona. Polka dorowadziła wprawdzie jeszcze do wyniku 4:5 w drugiej partii ćwierćfinału, ale na więcej Rebecca Peterson już nie pozwoliła. Serwując po raz drugi po zwycięstwo w meczu, Szwedka szybko wypracowała trzy z rzędu piłki meczowe i – chociaż pierwszą (w sumie drugą) – turniejową „jedynka” jeszcze obroniła, za chwilę nie dała już rady. Rebecca Petersin wygrała  drugą odsłonę ćwierćfinału 6:4 i po w pełni zasłużonym zwycięstwie w całym trwającym 108 minut meczu (6:2, 6:4), jak najbardziej zasłużenie zameldowała się w półfinale turnieju Merida Open Akron 2023.

Ćwierćfinał w Meridzie był czwartym meczem Magdy Linette z Rebeccą Peterson. Obecny bilans: 3:1 dla Szwedki. Rebecca Peterson wygrała dwa pierwsze mecze obu tenisistek oraz w piątek w Meridzie. Magda Linette była górą tylko w ich poprzednim meczu podczas BNP Paribas Open 2021 w Indian Wells.

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej