Ludowy Zespół Sportowy Grochowiska Księże. Bartosz Andryszak to nasz człowiek!

LZS Grochowiska Księże istnieje już prawie ćwierć wieku – powstał bowiem w 2000 roku. Nieprzerwanie rozgrywa mecze i szkoli młode pokolenia piłkarzy. A w tym roku – stał się członkiem Dobrej Drużyny PZU.

Zespół dobrze rozpoczął powakacyjny sezon, wygrywając 3 września w czasie rozgrywek Derby Gminy Rogowo mecz z drużyną Snajpera Rogowo 7:2. Kilka dni później, 9 września również na konto zwycięstw dopisał mecz z Promieniem Szczepanowo, w którym wygrał 2:0.

Nic dziwnego zatem, że młodzi piłkarze z drużyny juniorów mają na kim się wzorować. Dba zresztą o to trener Żaków – czyli dzieci z rocznika 2014 – Paweł Myller, grający jednocześnie w drużynie seniorów. Dodajmy, że oprócz tego młodzi wychowankowie z LZS Grochowiska Księże biorą za przykład innego utalentowanego zawodnika, który był związany z ich zespołem, a później z Lechem Poznań – Bartosza Andryszaka, dziś pracującego w angielskiej Premier League, najlepszej lidze świata, analityka West Ham United.

Ludowy Zespół Sportowy liczy sobie około pięćdziesięciu piłkarzy, zarówno seniorów, jak juniorów. Trenuje średnio dwa razy w tygodniu, a do tego w soboty i niedziele rozgrywa mecze, trenując na boisku Orlika i własnym – w Grochowiskach Księże. Jak mówi Jacek Lis, prezes Klubu, rozważana jest możliwość gry także w hali, gdy jesienią i zimą pogoda nie pozwoli na treningi na świeżym powietrzu.

Do sukcesów LZS zalicza m.in. grę w lidze gminnej, czy awans do A klasy, jednak – jak podkreśla Jacek Lis – jego największą wartością są zawodnicy, w pełni zafascynowani piłką i podnoszący swoje kwalifikacje.

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Amerykanin Alex Michelsen (97. ATP, 4) przegrał w pięciu setach 2:4, 3:4 (3), 4:3 (3), 4:3 (5), 3:4 (4) z Hamadem Medjedoviciem (110. ATP Serbia, 6)

Next Gen 2023 rozpoczęty

We wtorek rozpoczął się w krytym kompleksie King Abdullah Sports City w mieście Dżudda w Arabii Saudyjskiej ostatni w sezonie 2023 istotny turniej w męskim