Snajperzy z „Bugu” Hanna

Niedziela 17 września była ważną datą w kalendarzu kibiców i zawodników Gminnego Ludowego Klubu Sportowego „Bug” Hanna – wtedy bowiem, na placu przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Hannie uroczyście zainaugurowano Sezon Piłkarski 2023.2024. Przy tej okazji na stadionie „Leśnym” w Hannie odbył się mecz charytatywny „Bug” Hanna przeciwko drużynie Krajowej Izby Rozliczeniowej. Na żywo komentował go jeden z najbardziej charakterystycznych sportowych głosów – słynny komentator Dariusz Szpakowski!

Starsi piłkarze z Hanny pamiętają także inne inauguracje – z 2009 roku, gdy Klub powstał jako Sekcja Piłki Nożnej przy Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Hannie i z 16 stycznia 2011 – gdy sekcję przekształcono w Gminny Ludowy Klub Sportowy „Bug” Hanna…

Dziś w jego barwach gra ponad stu zawodników, wchodzących w skład dwóch drużyn seniorskich, a także zespołów żaków, młodzików, orlików i trampkarzy. Pierwszą drużynę seniorską – klasy okręgowej – prowadzi Michał Gromysz, a drugą – klasy B – Kamil Poczynajło. Ojcem sukcesów trampkarzy i młodzików jest Daniel Litwin, a orlików i żaków – Kacper Jasiński. A skoro przy sukcesach jesteśmy, warto wspomnieć jeden z ostatnich, jaki przypadł młodzikom z Akademii „Bug” Hanna – zwycięstwo w Sawinie nad Saweną Sawin. W czasie meczu ekipa z Hanny nie straciła żadnego gola, natomiast sama wbiła do bramki Saweny… 17 celnych strzałów! Najwięcej z nich, bo 10 było sukcesem Kacpra Światkowskiego.

Klub ma certyfikację PZPN – czyli tzw. zieloną gwiazdkę. – W naszym klubie grają zawodnicy, którzy wiedzą, czego chcą, dla których piłka jest pasją. Z takimi ludźmi pracuje się z przyjemnością – mówi Hubert Kowalik, członek zarządu klubu, jego współzałożyciel i wieloletni wiceprezes i prezes. – Możemy dzięki nim pochwalić się np. awansem do 4. ligi, który miał miejsce w poprzednim sezonie, czy angażami naszych wychowanków – Amelii Ignatiuk, która od tego sezonu broni w Górniku Łęczna, czy Wiktora Chaciówki, grającego w lidze centralnej juniorów, w Motorze Lublin.

GLKS „Bug” Hanna wszedł w tym roku do grona zespołów będących pod patronatem „Dobrej Drużyny PZU” – cieszy się także wsparciem ze strony gminy Hanna, swojego największego partnera, oraz wsparciem z programu Mikro Grantów – właśnie na „Uroczyste Otwarcie Sezonu Piłkarskiego 2023/2024”.

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Amerykanin Alex Michelsen (97. ATP, 4) przegrał w pięciu setach 2:4, 3:4 (3), 4:3 (3), 4:3 (5), 3:4 (4) z Hamadem Medjedoviciem (110. ATP Serbia, 6)

Next Gen 2023 rozpoczęty

We wtorek rozpoczął się w krytym kompleksie King Abdullah Sports City w mieście Dżudda w Arabii Saudyjskiej ostatni w sezonie 2023 istotny turniej w męskim