LOTTO Kozerki Open 2023. Martyn Pawelski przegrał z Benjaminem Hassanem. Czterech Polaków zagra we wtorek

Benjamin Hassan z Libanu pokonał Martyna Pawelskiego. Fot. LOTTO Kozerki Open 2023

Benjamin Hassan z Libanu pokonał Martyna Pawelskiego (PZT Team/KS Górnik Bytom) 6:2, 6:0 w pierwszej rundzie challengera ATP – LOTTO Kozerki Open. Swoich pierwszych rywali poznali w poniedziałek trzej pozostali posiadacze „dzikich kart”, zawodnicy PZT Team: Maks Kaśnikowski i Kacper Żuk (obaj CKT Grodzisk Maz.) oraz Tomasz Berkieta (Legia Tenis & Golf).

Plan gier na 15 sierpnia.
Plan gier na 15 sierpnia.

Problemy z serwisem Pawelskiego

Pierwsze cztery gemy były bardzo zacięte i wyrównane, ale obaj tenisiści utrzymywali w nich swoje podania. Jednak w miarę upływu czasu zaczęły się nasilać problemy z serwisem Polaka, któremu przydarzyło się w pierwszej partii aż osiem podwójnych błędów. Wyraźnie też nie potrafił nawiązać wyrównanej walki z regularnie odbijającym piłki przeciwnikiem, który kontrolował tempo wymian i rzadko się mylił.

Od stanu 2:2 Pawelski nie zdobył już ani jednego gema. Pierwszego seta przegrał po upływie 36 minut, a cały mecz w ciągu 58. Martyn w lipcu zdobył srebrny medal Narodowych Mistrzostw Polski rozgrywanych na kortach ziemnych KS Górnik Bytom.

Pięciu Polaków w singlu

W sumie w LOTTO Kozerki Open 2023 wystąpi w singlu pięciu polskich tenisistów. Pecha w losowaniu miał Filip Peliwo (BKT Advantage Bielsko-Biała), który jako jedyny z znalazł się w turnieju głównym na podstawie rankingu. Trafił na najwyżej rozstawionego Czecha Tomasa Machaca, który broni w Kozerkach tytułu wywalczonego przed rokiem. Ten pojedynek został wyznaczony we wtorek jako trzeci na korcie centralnym i powinien się rozpocząć około godziny 14.30-15. 

Pozostali polscy tenisiści skorzystali z „dzikich kart” przyznanych przez organizatora, czyli Akademię Tenisową – Tenis Kozerki, dlatego swoich rywali poznali dopiero w poniedziałek po południu. Specjalne przepustki otrzymali: dwaj gracze miejscowego Centralnego Klubu Tenisowego Grodzisk Mazowiecki – Maks Kaśnikowski i Kacper Żuk (obaj PZT Team), a także utalentowany junior z PZT Team Tomasz Berkieta (Legi Tenis &Golf). Wszyscy wystąpią we wtorek.

Kaśnikowski jako pierwszy z nich wyjdzie na kort już o godzinie 11.00, a jego rywalem będzie Greg Stefanos Sakellaridis, który po przegranej w finale eliminacji wszedł do głównej drabinki jako „lucky loser”. Po nich zobaczymy Żuka rywalizującego z Australijczykiem Akirą Santillanem.

Natomiast jako mecz dnia na korcie centralnym wyznaczono pojedynek 17-letniego Berkiety z Denisem Jewsiejewem z Kazachstanu.

Dwustopniowe eliminacje

Większość poniedziałku upłynęła na dokończeniu dwustopniowych eliminacji, w których wystartowało czterech Polaków, w tym czterech z „dzikimi kartami”: Filip Pieczonka (Gdańska Akademia Tenisowa), Marcel Kamrowski (AZS Poznań) oraz Jakub Krawczyk i Damian Piekarz (CKT Grodzisk Maz.). Ich los podzielił Szymon Kielan (PZT Team/KS Górnik Bytom), który dostał się do drabinki z rankingu.

(opr. ŁOS)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Amerykanin Alex Michelsen (97. ATP, 4) przegrał w pięciu setach 2:4, 3:4 (3), 4:3 (3), 4:3 (5), 3:4 (4) z Hamadem Medjedoviciem (110. ATP Serbia, 6)

Next Gen 2023 rozpoczęty

We wtorek rozpoczął się w krytym kompleksie King Abdullah Sports City w mieście Dżudda w Arabii Saudyjskiej ostatni w sezonie 2023 istotny turniej w męskim