Katarzyna Kawa w turnieju głównym wielkoszlemowego Wimbledonu 2022!

Katarzyna Kawa (132. WTA, BKT Advantage Bielsko-Biała) po raz drugi w karierze zaprezentuje się we turnieju głównym imprezy wielkoszlemowej w grze pojedynczej. Fot. Jacek :Prondzyński/LOTTO Su;perLIGA

Katarzyna Kawa (132. WTA, BKT Advantage Bielsko-Biała) nie zaprzepaściła wielkiej szansy i po raz drugi w karierze zaprezentuje się w turnieju głównym imprezy wielkoszlemowej w grze pojedynczej. Tym razem zagra w rozpoczynającym się w Wimbledonie 2022. W finale trzystopniowych kwalifikacji Katarzyna Kawa po zaciętym, wyrównanym w pierwszej partii meczu, pokonała nieco niżej notowaną w rankingu światowym 26-letnią Francuzkę Leolię Jeanjean 7:5, 6:2.

Decydujące spotkanie od początku było bardzo interesujące, a obie tenisistki już w trzech pierwszych gemach seta otwarcia nie wykorzystały okazji na przełamanie serwisu przeciwniczki. Ostatecznie pierwsza break uzyskała Francuzka obejmując prowadzenie 4:2, ale Polka natychmiast odpowiedziała re breakiem, a w gemie 11, gdy wszystko wskazywało, że o losach partii rozstrzygać będzie tie-break, raz jeszcze zdobyła przełamanie wygrywając seta 7:5.

W drugiej odsłonie Polka nie zwalniała tempa. Po obronie break-pointa w gemie drugim tenisistka z Krynicy wygrała trzy następne gemy, w tym dwa przy serwisie Francuzki i przewagi dwóch break-pointów już nie zmarnowała.

Leolia Jeanjean próbowała wprawdzie jeszcze coś zmienić, zdobyła break na 2:4, ale na więcej Katarzyna Kawa już rywalce nie pozwoliła. W siódmym gemie drugiej partii Polka uzyskała jeszcze jeden break podwyższając prowadzenie na 5:2 i w kolejnym gemie, już przy własnym serwisie „zamknęła” mecz wygrywając II seta 6:2 i cały mecz 7:5, 6:2.

Spotkanie trwało 91 minut.

Drugi start Polki w turnieju głównym Wielkiego Szlema

Katarzyna Kawa, która 17 listopada skończy 30 lat, w turnieju wielkoszlemowym w grze pojedynczej wystąpi po raz drugi w karierze (wcześniej grała w US Open 2020, ale odpadła w I rundzie).

Losowanie turnieju wimbledońskiego odbędzie się w piątek 24 czerwca. Już wcześniej pewnych udziału w turnieju głównym w grze pojedynczej było pięcioro reprezentantów Polski: Iga Świątek (1. WTA), Magda Linette (66. WTA), Magdalena Fręch (92. WTA) oraz Hubert Hurkacz (10. ATP) i Kamil Majchrzak (85. ATP).

W 135. edycji imprezy na trawiastych kortach w Wimbledonie zobaczymy też dziewięcioro polskich deblistów. Katarzyna Kawa w grze podwójnej grać będzie z Australijką polskiego pochodzenia Monique Adamczak.

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Amerykanin Alex Michelsen (97. ATP, 4) przegrał w pięciu setach 2:4, 3:4 (3), 4:3 (3), 4:3 (5), 3:4 (4) z Hamadem Medjedoviciem (110. ATP Serbia, 6)

Next Gen 2023 rozpoczęty

We wtorek rozpoczął się w krytym kompleksie King Abdullah Sports City w mieście Dżudda w Arabii Saudyjskiej ostatni w sezonie 2023 istotny turniej w męskim