Hubert Hurkacz w ćwierćfinale turnieju ATP 250 w Antwerpii

Hubert Hurkacz i Jack Draper

Najlepszy polski tenisista Hubert Hurkacz (11. ATP) przed północą czasu polskiego zameldował się w ćwierćfinale turnieju ATP 250 w Antwerpii. Polak w drugiej rundzie pokonał Brytyjczyka Jacka Drapera 7:6(5), 6:7(5), 6:1.

Mecz od początku był wyrównany, a więcej kłopotów miał początkowo faworyt, którym był bez wątpienia tenisista z Wrocławia. Polak poradził sobie jednak, broniąc po jednym break-poincie w gemach pierwszym i trzecim, a w dalszej części seta to on już częściej dominował na korcie. W gemie 10. „Hubi”, prowadząc 5:4, miał nawet dwie piłki setowe, ale wówczas ich nie wykorzystał i o wyniku seta decydował dopiero tie-break.

W decydującej rozgrywce Hubert Hurkacz był już dość wyraźnie lepszy. Nasz tenisista prowadził nawet z przewagą dwóch minibreaków 5:1 i chociaż Brytyjczyk stratę jednego miniprzełamania odrobił, doprowadzając następnie do wyniku 5:6, „Hubi” już przy swoim serwisie wykorzystał trzeciego setbola, wygrywając seta 7:6 (5) po niemal godzinie (59 minutach) 7:6 (5).

Druga odsłona również była bardzo wyrównana i zacięta. Tym razem Hurkacz po obronie break-pointa w gemie otwierającym partię zdobył break w gemie trzecim, ale przewagi nie zdołał utrzymać. Nasz tenisista miał później w dwóch gemach serwisowych rywala okazję na przełamanie, lecz żadnej z trzech okazji nie wykorzystał i również w tym secie o wyniku decydował tie-break.

Tu „Hubi” od początku ustępował Brytyjczykowi. Jack Draper prowadził nawet 5:1 i mimo, że Polak doprowadził do wyniku 5:6, chwilę wcześniej przegrał akcję przy własnym serwisie, co dało Brytyjczykowi dwie piłki setowe i chociaż pierwszą, przy swoim serwisie, Hubert Hurkacz obronił, Jack Draper nie zaprzepaścił już szansy i wygrywając drugą partię 7:6 (5) doprowadził do rozstrzygającego seta III.

Dopiero w trzeciej partii faworyt meczu Hubert Hurkacz zdominował rywala. Tę partie Polak wygrał zdecydowanie 6:1 i po dwóch godzinach i 37 minutach zameldował się w ćwierćfinale, wygrywając 7:6 (5), 6:7 (5). 6:1.       

W całym meczu Hubert Hurkacz zaserwował 22 asy, popełniając jeden podwójny błąd serwisowy, przy tylko pięciu asach rywala i dwóch popełnionych przez niego podwójnych błędach serwisowych.

Wrocławianin wypracował 12 break-pontów, wykorzystując trzy, Jack Draper miał trzy okazje na przełamanie, wykorzystując jedną.

W długim meczu, trwającym dwie godziny i 37 minut, rozegrane zostały 214 akcje. Hubert Hurkacz wygrał 118 (55 procent) z nich, Brytyjczyk 96 (45 procent).

W 1/8 finału Hubert Hurkacz zmierzy się ze zwycięzcą meczu Dominic Thien (Austria) – Francisco Cerundolo (Argentyna, turniejowy nr. 6).

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Weronika Falkowska to tegoroczna podwójna mistrzyni Polski. Fot. Polski Związek Tenisowy

Weronika Falkowska. Lis na korcie

Lubię gotować. Specjalność zakładu? Makaron ryżowy z krewetkami, cukinia i suszonymi pomidorami – mówi Weronika Falkowska w rozmowie z Józefem Heroldem. Pierwszy telefon po wygranym