Finał challengera w Bratysławie nie dla duetu Karol Drzewiecki/Petr Nouza

Karol Drzewiecki nie sięgnie w Bratysławie po piąty w karierze tytuł mistrzowski grze podwójnej w challengerze ATP Tour. Fot. Szczecin OPen

Polsko/czeska para deblowa Karol Drzewiecki/Petr Nouza była bardzo blisko awansu do finału gry podwójnej challengera ATP w stolicy Słowacji Bratysławie, ale mino zwycięstwa w secie otwarcia i obrony trzech piłek meczowych w rozstrzygającym secie III przegrała w piątek w półfinale z najwyżej rozstawionym duetem Ariel Behar/Adam Pavlasek 6:3, 3:6, 10-12 i to Urugwajczyk i Czech powalczą o tytuł mistrzowski.

Faworytami spotkania byli najwyżej rozstawieni w turnieju Ariel Behar i Adam Pavlasek i oni prezentowali się na korcie od początku nieco korzystniej. W gemie rozpoczynającym mecz Karol Drzewiecki i Pert Nouza obronili trzy, a w kolejnym własnym gemie serwisowym dwa break-pointy. Duet polsko-czeski za każdym razem wybrnął jednak z opresji, zaś w gemie ósmym niespodziewanie to Polak i Czech zdobyli break obejmując prowadzenie 5:3. Serwując po zwycięstwo w secie otwarcia coraz pewniej grający Drzewiecki i Nouza nie pozostawili już rywalom złudzeń, wygrywając dziewiąty gem meczu na sucho i po 27 minutach zwyciężyli w secie otwarcia 6:3.

Druga odsłona meczu, również trwała 28 minut, ale tym razem 6:3 wygrała para urugwajsko-czeska. Karol Drzewiecki i Petr Nouza nie utrzymali serwisu w gemie drugim i straty nie zdołali już odrobić. Do końca obie pary pewnie wygrywały własne gemy serwisowe, a to oznaczało, że seta II na swoim koncie zapisali Ariel Behar i Adam Pavlasek doprowadzając w meczu do remisu 1:1 w setach. O awansie do finału rozstrzygnął w tej sytuacji set III rozgrywany w formule super tie-breaka.

W decydującej rozgrywce rywalizacja była bardzo wyrównana. Karol Drzewiecki i Petr Nouza dwukrotnie jako pierwsi przegrywali wymianę przy własnym serwisie, lecz stratę szybko odrabiali i po 14. rozegranych akcjach mieliśmy remis 7:7. Szala zwycięstwa zaczęła przechylać się na stronę duetu urugwajsko-czeskiego, kiedy Ariel Behar i Adam Pavolasek po mini-breaku, objęli prowadzenie 8:7, gdyż na chwilę , po wygraniu akcji przy własnym serwisie, wypracowali dwie z rzędu piłki meczowe. Dopiero teraz zaczęły się największe emocje, gdyż duet polsko-czeski pierwszego meczbola obronił przy własnym podaniu, a następnie również drugi meczbol – już przy serwisie rywali. Karol Drzewiecki i Petr Nouza obronili jeszcze, mając do dyspozycji serwis, trzecią piłkę meczową kiedy przegrywali 9:10, ale niestety stracili następnie kluczowy punkt przy swoim podaniu na 10:11. Zamiast piłki meczowej dla pary polsko- czeskiej mieliśmy zatem czwartą piłkę meczową dla duetu urugwajsko-czeskiego i teraz Ariel Behar i Adam Pavlasek serwując, po zwycięstwo w meczu, szansy już nie zmarnowali, wygrywając decydujący III set 12-10 i tym samym cały trwający 77 minut mecz półfinałowy 3;6, 6:3, 12-10.

Prowadzenie 1:0 w setach oraz obrona trzech piłek meczowych w rozstrzygającej trzeciej partii meczu nie wystarczyły duetowi Karol Drzewiecki/Pert Nouza do awansu i to najwyżej rozstawiona para Ariel Behar/Adam Pavlasek zagra o tytuł mistrzowski w grze podwójnej challengera w Bratysławie.

Tym samym Karol Drzewiecki nie stanie w Bratysławie przed szansą sięgnięcia po piąty w karierze tytuł mistrzowski grze podwójnej w challengerze ATP Tour.