Beskidzki Klub Tenisowy Advantage Bielsko-Biała zdobył czwarty z rzędu tytuł Drużynowego Mistrza Polski! W finale obrońcy tytułu pokonali zespół COME-ON Tennis Wrocław 4:2. Brązowe medale przypadły w udziale ekipie KS Górnik Bytom, która zwyciężyła reprezentantów WKS Grunwald Poznań również 4:2. Turniej rozgrywany był w hali przy ul. Ceramicznej w Bielsku-Białej.
W niedzielnych pojedynkach decydowały się losy medali. Dzień wcześniej, w spotkaniach półfinałowych, tenisiści BKT pokonali Górnika Bytom 5:1. Natomiast drużyna z Wrocławia także 5:1 zwyciężyła rywali ze stolicy Wielkopolski.

Emocji i tenisa na wysokim poziomie podczas dwudniowych zmagań nie brakowało, bo w składach uczestników turnieju znalazły się m. in. takie nazwiska jak (pełna lista na końcu tekstu): Maja Chwalińska, Maks Kaśnikowski, Łukasz Kubot (BKT); Gina Fesitel i Karol Drzewiecki (WKS Grunwald); Darja Semenistaja, Gabriela Knutson, Weronika Falkowska oraz Vit Kopriva, Lukas Klein (KS Górnik); Nika Hurkacz – siostra Huberta, Daniel Michalski (COME-ON).


– Obroniliśmy tytuł i to po raz czwarty zdobyliśmy złoty medal Drużynowych Mistrzostw Polski. Turniej finałowy jak i całe rozgrywki potraktowaliśmy niezwykle prestiżowo. Chcieliśmy dać naszym kibicom jak najwięcej radości i nam się to udało – powiedział Piotr Szczypka, prezes BKT Advantage Bielsko-Biała.
Fot. Olga Pietrzak
Mecz o 1. miejsce
Advantage Bielsko-Biała – COME-ON Tennis Wrocław 4-2
Katarzyna Kawa – Nika Hurkacz 7:5, 6:2
Viktoria Hruncakova – Marta Leśniak 6:4, 6:4
Jozef Kovalik – Marek Gengel 6:4, 4:6, 10:6
Maks Kaśnikowski – Daniel Michalski 4:6, 3:6
Katarzyna Kawa/Maja Chwalińska – Nika Hurkacz/Marta Leśniak 6:4, 6:0
Jozef Kovalik/Maks Kaśnikowski – Marek Gengel/Szymon Walków 5:4 (krecz pary z Bielska)
Mecz o 3. miejsce
KS Górnik Bytom – WKS Grunwald Poznań 4-2
Darja Semenistaja – Gina Feistel 3:6, 7:5, 12:10
Weronika Falkowska – Barbara Straszewska 6:2, 7:6 (4)
Lukas Klein – Fryderyk Lechno-Wasiutyński 6:4, 7:5
Nikodem Barcik – Karol Drzewiecki 2:6, 6:4, 1:10
Darja Semenistaja/Weronika Falkowska – Gina Feistel/Basia Straszewska 6:1, 6:3
Lukas Klein/Szymon Kielan – Fryderyk Lechno-Wasiutyński/Karol Drzewiecki 6:7 (3) (krecz pary z Bytomia)











