Daniel Michalski w ćwierćfinale challengera ATP w Antalyi

Kort ziemny to ulubiona nawierzchnia Daniela Michalskiego.

Mistrz Polski Daniel Michalski jest w ćwierćfinale gry pojedynczej rozgrywanego na mączce challengera ATP w Antalyi w Turcji. Na początek Polak (278. ATP) po dwóch godzinach i ośmiu minutach pokonał 4:6, 6:0, 6:0 Portugalczyka Joao Dominguesa (283.ATP). Natomiast w czwartek – w 1/8 finału – zwyciężył, w bardzo dobrym stylu, rozstawionego z numerem „ósmym” Rumuna Nicholasa Davida Ionela (229. ATP) w dwóch setach 6:0, 6:3.

W czwartkowym meczu tenisista z Warszawy nie był faworytem, a zdeklasował praktycznie przeciwnika. W secie otwarcia Daniel Michalski nie oddał rywalowi ani jednego gema po 36 minutach wygrywając 6:0.

Drugą odsłonę rywalizacji Polak rozpoczął wprawdzie źle, „na sucho” tracąc serwis, lecz był to na szczęście jedyny słabszy moment gry mistrz Polski. Daniek Michalski błyskawicznie odrobił break doprowadzając do wyrównania na 1:1 i już do końca potyczki nie oddał inicjatywy, Kluczowe okazało się przełamanie, które Daniel Michalski uzyskał w gemie szóstym podwyższając prowadzenie na 4:2, gdyż wypracowanej przewagi już nie roztrwonił. W gemie ósmym Rumun zdołał jeszcze przedłużyć rywalizację utrzymując serwis po obronie piłki meczowej, lecz na więcej. dobrze dysponowany w czwartek Polak już nie pozwolił. Serwując po zwycięstwo w meczu Daniel Michalski szybko wypracował trzy z rzędu meczbole i wykorzystując drugiego, a w sumie trzecią piłkę meczową, „zamknął” pojedynek w pełni zasłużonym zwycięstwem 6:0, 6:3. Nadspodziewanie jednostronna rywalizacja trwała tylko 70 minut.

Dodajmy, że turniejową „jedynką” jest w tej imprezie w Antalyi Austriak Sebastian Ofner (160. ATP), z którym Daniel Michalski spotkać może się dopiero w ewentualnym finale. Natomiast najbliższym przeciwnikiem tenisisty z Warszawy będzie w ćwierćfinale turniejowa „dwójka”, Węgier Fabian Marozsan (163. ATP).

(MAC)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości