Carlos Alcaraz przedłużył kontrakt z Babolat o 7 lat

Carlos Alcaraz zaczął grać rakietami Babolat w wieku 10 lat.

Obecny numer 1 listy ATP będzie grał rakietami oraz używał naciągów i torby słynnej francuskiej firmy Babolat przynajmniej do 2030 roku. Podpisanie kontraktu nastąpiło w Nowym Jorku przed zbliżającym się US Open. Wartość umowy pozostała tajemnicą.

W tym momencie Hiszpan jest twarzą Babolat Pure Aero 98. To rakieta ułatwiająca nadawanie topspinu oraz – dzięki mniejszej główce i układowi strun 16/20 – dająca dodatkową kontrolę. Ciekawostką jest, że Alcaraz gra rakietą doważoną o zaledwie 1 gram w stosunku do modelu z seryjnej produkcji – jego sprzęt zamiast 305 waży 306 gramów. Carlitos gra rączką G4 oraz używa naciągu Babolat RPM Blast wciągniętego zazwyczaj na 25/24 kg (wartość różni się nieznacznie w zależności od nawierzchni i warunków pogodowych).

Eric Babolat, prezes firmy Babolat, i Carlos Alcaraz podczas podpisywania umowy.

Carlos Alcaraz zaczął grać rakietami Babolat w wieku 10 lat. – Pamiętam tylko, że wziąłem rakietę do ręki i już nie chciałem grać niczym innym – wspomina Hiszpan. Alcaraz dołączył do międzynarodowego zespołu zawodników kontraktowych Babolat mając 13 lat. Z rakietą Pure Aero wygrał m.in. US Open 2022 i Wimbledon 2023. Jak sam mówi, zachowuje rakietę z każdego wygranego turnieju wielkoszlemowego w „naprawdę specjalnym miejscu”.

Babolat to założona w 1875 roku francuska firma, produkująca sprzęt do tenisa, badmintona i padla. Największą gwiazdą, używającą rakiet Babolat, jest Hiszpan Rafael Nadal, zwycięzca 22 turniejów wielkoszlemowych. Babolat od dekady jest partnerem turnieju Wimbledon.

Źródło: https://babolat-tenis.pl 

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Amerykanin Alex Michelsen (97. ATP, 4) przegrał w pięciu setach 2:4, 3:4 (3), 4:3 (3), 4:3 (5), 3:4 (4) z Hamadem Medjedoviciem (110. ATP Serbia, 6)

Next Gen 2023 rozpoczęty

We wtorek rozpoczął się w krytym kompleksie King Abdullah Sports City w mieście Dżudda w Arabii Saudyjskiej ostatni w sezonie 2023 istotny turniej w męskim

Maria Szarapowa wraca na kort?

To już prawie trzy lata jak Maria Szarapowa zakończyła swoją karierę tenisową po ostatnim meczu na Australian Open 2020, gdzie uległa Donnie Vekic w pierwszej