Barażu nie będzie. WKT Mera Warszawa pozostaje w LOTTO SuperLIDZE. Nowy prezes spółki

Drużyna WKT Mera Warszawa. Fot. LOTTO SuperLIGA

W niedzielę 3 września miał zostać rozegrany w Warszawie mecz barażowy o miejsce w tenisowej LOTTO SuperLIDZE na sezon 2024 między WKT Mera Warszawa, przedostatnim zespołem LOTTO SuperLIGI w sezonie 2023, a ZTT Bazalt Złotoryja, wicemistrzem forBET 1.LIGI, a więc zaplecza tenisowej elity w sezonie 2023. Do spotkania barażowego nie dojdzie. Klub ze Złotoryi poinformował, że nie jest w stanie skompletować składu na mecz. W piątek nastąpiła także zmiana na stanowisku prezesa zarządu SuperLIGA S.A., którym został Patryk Jarosław Gajda

W tej sytuacji WKT Mera Warszawa wygra spotkanie barażowe walkowerem, pozostaje więc na sezon 2024 w tenisowej elicie. ZTT Bazalt Złotoryja w sezonie 2024 występować będzie na zapleczu tenisowej elity, w forBET 1.LIDZE.

Bezpośrednio do ForBET 1LIGI zdegradowany został najsłabszy zespół LOTTO SuperLIGI w sezonie 2023 – AZS Tenis Poznań. Miejsce poznańskich akademików w elicie w sezonie 2024 zajmie KT GAT Gdańsk – mistrz forBET 1LIGI.

Ekipa Gdańskiej Akademii Tenisowej będzie absolutnym beniaminkiem w stawce ośmiu najlepszych tenisowych drużyn Polski. Oprócz gdańszczan, w sezonie 2024 w LOTTO SuperLIDZE występować będą: BKT Advantage Bielsko-Biała, KT Kubala Ustroń, OSAVI Tennis Team Kalisz, KS Górnik Bytom, CKT Grodzisk Mazowiecki, WKS Grunwald Poznań oraz WKT Mera Warszawa.

Patryk Gajda nowym prezesem spółki Superliga

Jak informuje na swojej stronie internetowej LOTTO SuperLIGA S.A., w dniu 01.09.2023 r. na stanowisko prezesa zarządu SuperLIGA S.A. został powołany Patryk Jarosław Gajda, zastępując na tym stanowisku Danutę Dmowską-Andrzejuk. Decyzja o zmianie została podjęta przez Radę Nadzorczą.

W oświadczeniu na stronie internetowej LOTTO Superligi czytamy m. in.: „Pani Danuta Dmowska-Andrzejuk, utytułowana szpadzistka i była minister sportu, w latach 2021-2023 kierowała SuperLIGĄ S.A. Jej niezłomna determinacja, wizja oraz zaangażowanie przyczyniły się do rozwoju LOTTO SuperLIGI, budowy silnych struktur organizacyjnych, pozyskania partnerów oraz wprowadzenia do ligi takich tenisowych legend jak Agnieszka Radwańska, Łukasz Kubot czy Jerzy Janowicz. Dzięki jej wizji i pracowitości LOTTO SuperLIGA stała się nie tylko miejscem zmagań najlepszych zawodników, ale również wiodącą marką w świecie sportu. Jak mówi Artur Bochenek, wiceprezes zarządu SuperLIGA S.A.: „Pani Prezes Dmowska-Andrzejuk odgrywała kluczową rolę w kształtowaniu oblicza SuperLIGI S.A. Jej wkład w dotychczasowy sukces jest nieoceniony.”

„Moja wizja rozwoju SuperLIGI wynika z głębokiego zrozumienia rynku i współpracy z ekspertami. Chcemy, aby SuperLIGA zarówno jako marka, ale również pod kątem sportowego poziomu była rozpoznawalna w całej Europie. Zależy nam również na promocji i wsparciu młodych tych, którzy za kilka lat stanowić będą o sile polskiego tenisa. Wierzę, że w Polsce mamy bardzo duży tenisowy potencjał i wiele talentów na miarę Igi Świątek czy Huberta Hurkacza. Jesteśmy tu, by je odkryć i wesprzeć.” – napisał Patryk Gajda, nowy prezes zarządu SuperLIGI S.A.

(MAC)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej