Australian Open 2023. Zdecydowane zwycięstwo Igi Świątek

Iga Świątek pewnie pokonała rywalkę z Kolumbii.

Iga Świątek jest już w III rundzie wielkoszlemowego turnieju Australian Open 2023. W nocy z wtorku na środę czasu polskiego liderka rankingu WTA pewnie wygrała w dwóch setach z Kolumbijką Maria Camilą Osorio Serrano 6:2, 6:3.

Iga Świątek była faworytką meczu i od początku rzeczywiście dominowała na korcie. W secie otwarcia tenisistka z Raszyna już po czterech gemach prowadziła z przewagą dwóch breaków 4:0 i chociaż dwukrotnie nie utrzymała serwisu, przewagi nie straciła, tym bardziej, że na każdy break rywalki odpowiadała przełamaniem powrotnym.

Druga odsłona meczu była w zasadzie identyczna. Tym razem Iga Świątek również zdobyła dwa przełamania, po czym prowadziła 5:1 i mimo, że raz przegrała gema przy własnym serwisie, o odrobieniu strat przez Kolumbijkę mowy być nie mogło.

W całym trwającym godzinę i 25 minut meczu w secie I tenisistki serwujące wygrały tylko dwa gemy, w drugiej partii przy własnym serwisie radziły sobie już lepej, ale i tak do trzech breaków doszło.

Mecz odbywał się pod zasuniętym dachem.

W meczu o awans do 1/8 finału Iga Świątek zmierzy się ze zwyciężczynią meczu Bianca Andreescu (Kanada) – Cristina Bucsa (Hiszpania), którego faworytką jest Kanadyjka, mistrzyni US Open 2019.

(MAC)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała