97. Narodowe MP w Bytomiu. Pewne wygrane Weroniki Falkowskiej i Katarzyny Kawy

Katarzyna Kawa pewnie wygrała swój pierwszy mecz w Bytomiu. Fot. LOTTO SuperLIGA

Weronika Falkowska (PZT Team/KS Górnik Bytom) i Katarzyna Kawa (PZT Team/BKT Advantage Bielsko-Biała), dwie najwyżej rozstawione tenisistki bez najmniejszych problemów awansowały do 1/8 finału 97. Narodowych Mistrzostw Polski na kortach KS Górnik Bytom. Wśród mężczyzn drugą rundę przeszedł Martyn Pawelski (PZT Team/KS Górnik Bytom). Z powodu kontuzji z rywalizacji mężczyzn wycofał się Kacper Żuk (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki).

Falkowska nie odczuwa presji, Kawa wygrywa bez straty gema

Falkowska miała w pierwszej rundzie „wolny los”, podobnie jak wszystkie rozstawione zawodniczki w drabince. W drugiej pokonała Natalię Turczuk (ZTT Złotoryja) 6:3, 6:1.

– Pierwsze mecze w turnieju są zawsze trudne, bo trzeba oswoić się z kortami i wyczuć piłki, ale sobie dobrze poradziłam. Chociaż w pierwszym secie, popełniałam trochę błędów, więc musiałam sobie z tym jakość poradzić. No i udało się, grunt, że mecz do przodu, a kolejny w czwartek. Cieszę się, że wreszcie mogę grać w Polsce, bo od początku roku grałam same zagraniczne turnieje. Nie odczuwam żadnej presji dlatego, że jestem najwyżej rozstawiona – powiedziała po awansie Falkowska.

 Pierwsze mecze w turnieju są zawsze trudne, bo trzeba oswoić się z kortami i wyczuć piłki, ale sobie dobrze poradziłam – powiedziała po awansie Weronika Falkowska.
Pierwsze mecze w turnieju są zawsze trudne, bo trzeba oswoić się z kortami i wyczuć piłki, ale sobie dobrze poradziłam – powiedziała po awansie Weronika Falkowska.

Kolejną rywalką Weroniki w Bytomiu będzie w czwartek Ewa Czapulak (ZTT Złotoryja), rozstawiona z numerem 13. Natomiast w środę zagra w deblu, w parze z Katarzyną Kawą, a ich rywalkami w drugiej rundzie będą  Oliwia Belgler (KS Górnik Bytom) i Emilia Durska (CKT Grodzisk Maz.).

Natomiast Kawa w singlu nie straciła we wtorek gema w pojedynku z Olgą Gołaś (SKT Promasters Szczecin) i spotka się pojutrze z Darią Kuczer (BKT Advantage Bielsko-Biała). 

Żuk nie zagra z powodu kontuzji

W męskiej drabince pewne zwycięstwo w pierwszym meczu odniósł Martyn Pawelski (KS Górnik Bytom), rozstawiony z numerem czwartym. Zawodnik PZT Team pokonał w drugiej rundzie z Jakubem Włodarczykiem (KS Górnik Bytom) 6:0, 6:4.

– Grało mi się dzisiaj bardzo dobrze, kontrolowałem cały mecz i teraz czekam na następny. Znam te korty bardzo dobrze i świetnie się na nich czuję. Jestem wysoko rozstawiony, ale gram tu bez żadnej presji, choć w drabince jest sporo dobrych zawodników, więc nie będzie tutaj łatwo. Ale postaram się osiągnąć tutaj jak najlepszy wynik – powiedział Pawelski.

Teraz Martyn spotka się z Maciejem Kosem (Gdańska Akademia Tenisowa), który we wtorek spędził na korcie zaledwie 53 minuty, pokonując Mateusza Cisło (Pabianicki Klub Tenisowy), nr 16. w drabince.

Z rywalizacji mężczyzn wycofał się Kacper Żuk (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki), rozstawiony z numerem drugim. Zawodnik PZT Team nie zagra w Bytomiu z powodu kontuzji, a jego miejsce zajmie w drabince Marcin Żarski (KS Górnik Bytom).

W środę zostaną rozegrane pozostałe mecze drugiej rundy w singlu. O godzinie 9.00 na korcie centralnym turniejowa „trójka” Martyna Kubka (PZT Team/CKT Grodzisk Maz.) zagra z Oliwią Bergler (PZT Team/KS Górnik Bytom). Po nich zaplanowano dwa męskie mecze. W pierwszym Paweł Ciaś (KT Kubala Ustroń, nr 5.) spotka się z Maciejem Matuszczykiem (KKT Olsza Kraków), a potem broniący tytułu Daniel Michalski (WKT Mera Warszawa, nr 1.) zmierzy się Maciejem Ziomberem (KS Górnik Bytom).

Wyniki i turniejowa drabinka: https://tiny.pl/c7qdp

Tomasz Dobiecki

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała