Wimbledon 2023 już bez Biało-Czerwonych. Hugo Nys i Jan Zieliński odpadli w 1/8 finału debla

Hugo Nys i Jan Zieliński zakończyli we wtorek występ w rozgrywanym w Londynie turnieju wimbledoński. Fot. Sandra Kalinowska

Hugo Nys i Jan Zieliński zakończyli we wtorek występ w rozgrywanym na trawiastych kortach All England Lawn Tennis and Croquet Club w Londynie wielkoszlemowym turnieju The Championships Wimbledon 2023. W trzeciej rundzie rozstawieni w imprezie z „czwórką” triumfatorzy Międzynarodowych Mistrzostw Włoch 2023, finaliści Australian Open 2023, zasłużenie przegrali w godzinę i 19 minut 4:6, 3:6 z rozstawionym z „13” duetem brytyjsko-nowozelandzkim Jamie Murray/ Michael Venus, na etapie 1/8 finału żegnając się z turniejem. Ponieważ nieco wcześniej we wtorek z wielkoszlemowej imprezy w Londynie odpadła Iga Świątek, w rywalizacji seniorów podczas 136. edycji turnieju wimbledońskiego, nie ma już przedstawicieli polskiego tenisa.

Zasłużone zwycięstwo Brytyjczyka i Nowozelandczyka

Mecz monakijsko-polskiej pary z duetem brytyjsko-nowozelandzkim, z powodu opadów deszczu w Londynie, rozpoczęty blisko dwie godziny później niż planowano, od początku nie ułożył się po myśli wyżej rozstawionego duetu Hugo Nys i Jan Zieliński. Polak i tenisista z Monaco  w gemie otwierającym spotkanie otrzymali wprawdzie serwis, ale jak się później okazało, 1:0 w pierwszej partii pojedynku było jedynym prowadzeniem pary Hugo Nys/Jan Zieliński w meczu.

O losach seta otwarcia zadecydował break zdobyty przez Brytyjczyka i Nowozelandczyka w gemie trzecim, gdyż straty serwisu Hugo Nys i Jan Zieliński nie zdołała już odrobić. Piąta na razie para deblowa sezonu 2023 w męskim tenisie wypracowała co prawda jeden break-point w gemie 10, kiedy rywale serwowali po zwycięstwo w secie lecz trzy następne akcje wygrał duet Jamie Murray/Michael Venus, zamykając seta zwycięstwem 6:4.

Druga odsłona spotkania zaczęła się od breaka dla duetu Jamie Murray/Michael Venus. Polak i tenisista monakijski jeszcze nie rezygnowali, w gemie czwartym odpowiedzieli re-breakiem doprowadzając w drugim secie do remisu 2:2, lecz od wyniku 3:3 gemy wygrywali już wyłącznie Brytyjczyk i Nowozelandczyk. Drugiego break-pointa w secie drugim Jamie Murray i Michael Venus zdobyli  obejmując prowadzenie 4:3, a całe spotkanie zakończyli, raz jeszcze przełamując serwis pary monakijsko-polskiej w gemie dziewiątym.

Duet Jamie Murray/Michael Venus odniósł jak najbardziej zasłużone zwycięstwo 6:4, 6:3, meldując się w ćwierćfinale gry podwójnej mężczyzn turnieju The Championships Wimbledon 2023.

W ćwierćfinale para Jamie Murray/Michael Venus zmierzy się z duetem niemieckim Kevin Kravietz/Tim Puetz. We wtorek, w 1/8 finału, Niemcy w trzech setach pokonali 6:3, 3:6, 6:3  parę Santiago Gonzalez/Edouard Roger Vasselin (Meksyk/Francja).

Jamie starszy brat Andy’ego

Dodać możemy, że Jan Zieliński i Jamie Murray, starszy brat Andy’ego Murray’a, po raz drugi w turnieju The Championships Wimbledon 2023 stanęli we wtorek po przeciwnych stronach siatki. W niedzielę 9 lipca  grali przeciwko sobie w meczu mikstów i wówczas duet amerykańsko-brytyjski Taylor Townsend/Jamie Murray okazał się lepszy od pary amerykańsko-polskiej Nicole Melichar Martinez/Jan Zieliński. Teraz, po meczu deblowym, z awansu również mógł się cieszyć Szkot.

Z Poznania do Londynu

Dodajmy także, że w ćwierćfinale wielkoszlemowego The Championships Wimbledon 2023 jest już między innymi urugwajsko-czeska para Ariel Behar/Adam Pavlasek, ta która w finale challengera Enea Poznań Open 2023, przegrała w finale z polsko-czeską parą Karol Drzewiecki/Petr Nouza. We wtorek Ariel Behar i Adam Pavlasek sprawili sporą sensację, po zwycięstwie 6:4, 3:6, 7:5 eliminując słynną parę chorwacką Nikola Mektić/Mate Pavić i o awans do półfinału zagrają z najwyżej rozstawionym w wimbledońskim turnieju duetem holendersko-brytyjskim Wesley Koolhof/Neal Skupski.

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości