57 medali Polaków podczas 52. Mistrzostw Świata Lekarzy w Tenisie!

Liczna i okazale prezentująca się reprezentacja Polski lekarzy w łotewskim Jurmali.

Polska jest tenisową potęgą w międzynarodowej rywalizacji lekarzy. Dowód? 57 medali, które zdobyli reprezentanci naszego kraju podczas 52. Mistrzostw Świata Lekarzy. Wydarzenie, w którym wzięło udział ponad 220 lekarzy i lekarzy stomatologów odbyło się pod koniec lipca w miejscowości Jurmala w Łotwie.

Impreza, która organizowana jest co roku pod egidą World Medical Tennis Society w tym roku była także wyjątkowa dla reprezentantów Polski. Otwarcia dokonała bowiem doktor Joanna Szafranek, nowa prezes WMTS.

Zawody rozgrywane są w różnych kategoriach wiekowych i toczą się w singlu, deblu i mikście oraz w Pucharze Narodów. Ten ostatni turniej budzi wiele emocji i gromadzi na trybunach dużo kibiców. Puchar rozgrywany jest osobno w kategorii kobiet i mężczyzn. Każdy kraj może powołać swoją reprezentację. W trakcie turnieju rozgrywa się dwa mecze singlowe, a w przypadku wyniku remisowego decydujący jest debel. W tym roku po ciężkich meczach nasza drużyna, zarówno kobieca jak i męska uplasowały się na miejscu trzecim, ale za każdym razem o ostatecznym wyniku decydował debel. Do reprezentacji kobiet powołano Bożennę Kędzierską, Olesję Szpak, Grażynę Martini-Kamińską i Joannę Szafranek. Z kolei w zespole męskiej wystąpili: Marcin Pokrzywnicki, Michał Dyrda, Robert Kowalczyk, Artur Ferencz, Wojciech Pietrzak i Grzegorz Szelągowicz. 

Trudno opisać osiągnięcia wszystkich medalistów, warto jednak wspomnieć o kobietach, które wróciły z tytułem mistrzyń świata: Bożenna Kędzierska w singlu, Małgorzata Pawelec-Wojtalik w deblu i Olesja Szpak w mikście. Wśród mężczyzn udany występ zaliczył Artur Ferencz, który zdobył srebrne medale w singlu, deblu, mikście. Z kolei z czterema medalami brązowymi wrócili Michał Dyrda i Robert Kowalczyk. 

Ogółem Polacy, stanowiąc jedną z liczniejszych drużyn, zdobyli ponad 57 medali. 

W przyszłym roku gospodarzem MŚ będą Węgrzy, a impreza odbędzie się w Budapeszcie.

Wszystkie wyniki i więcej zdjęć na stronie Polskiego Stowarzyszenia Tenisowego Lekarzy: https://tiny.pl/c99mb

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

- Mam taką zasadę, aby nie dotykać i nie fotografować się z tenisowymi trofeami - mówi Giorgio Di Palermo. Fot. Archiwum Giorgio Di Palermo

Giorgio Di Palermo: Z miłości do tenisa

Prawnik, wierny kibic AS Roma, miłośnik klasycznej literatury, w wolnych chwilach słuchający rocka i jazzu. Giorgio Di Palermo, w przeszłości manager ATP Tour, obecnie zasiadający