Warsaw Cup by Kinoteka na kortach Warszawianki

Warsaw Cup by Kinoteka rozgrywany w dniach 18-23 sierpnia odbędzie się na kortach Warszawianki.

Warsaw Cup z serii ITF World Masters Tour MT700 by Kinoteka – to pełna nazwa wydarzenia, które w dniach 18-23 sierpnia odbędzie się na kortach Warszawianki. 13. edycja turnieju zorganizowana zostanie w ramach cyklu ITF World Tennis Masters Tour. Do wtorku 8 sierpnia trwają zapisy. Zgłoszenia przez stronę IPIN / ITF Tennis: https://ipin.itftennis.com/

W ubiegłym roku na kortach Warszawianki przy ul. Piaseczyńskiej w Warszawie rywalizowało prawie 200 osób z kilkunastu krajów z całego świata (m. in. Austrii, Australii, Kanady, Cypru, Czech, Egiptu, Francji, Hiszpanii, Luksemburga, Litway, Łotwy, Portugalii, Szwecji, Ukrainy, Wielkiej Brytanii, a najliczniejsze reprezentacje zagraniczne były z Niemiec i Włoch. W tym roku powinno być podobnie. Ranga MT700 jest najwyższa w Polsce, a z tą rangą rozgrywane są jeszcze turnieje w Świnoujściu i w Sopocie. Turniej posiada rangę MT700, która jest najwyższą w Polsce, a z tą rangą rozgrywane są jeszcze turnieje w Świnoujściu i w Sopocie. 

W tym roku będzie ponad 30 kategorii w drabinkach singlowych, deblowych i mikstowych w kategoriach wiekowych od 30+ do 90+. Każdy zawodnik może wziąć udział w jednej kategorii singlowej, w deblu oraz w mikście (maksymalnie trzy kategorie).

System rozgrywek – drabinka lub grupy w zależności od liczby zawodników w danej kategorii wiekowej. Rywalizacja toczy się o dwóch wygranych setów w singlu, rozstrzygający super tie-break w deblu i mikście. Sędzią naczelnym jest Patrycja Mierzwińska. Organizatorzy zapraszają uczestników na Players Party, które odbędzie się 20 sierpnia (niedziela), godz. 20-24 w restauracji 4 Czwarte. Patronat medialny nad wydarzeniem objął „Tenis Magazyn”.

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej