44 nazwiska na liście PZT Team!

W dwóch drużynach PZT Team A i B znalazła się grupa 44 tenisistek i tenisistów.

Grupa aż 44 tenisistek i tenisistów znalazła się w składach PZT Team A (12 osób) i B (32 osób), programu Polskiego Związku Tenisowego, który jest współfinansowany przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Powołania do Teamu A otrzymało 12 zawodników i zawodniczek, a jego skład to ciekawa mieszanka doświadczenia i młodości. Znaleźli się w nim finalista wielkoszlemowego Australian Open 2023 w deblu Jan Zieliński (Centralny Klub Tenisowy Grodzisk Mazowiecki), Magdalena Fręch i Weronika Falkowska (obie KS Górnik Bytom), Kacper Żuk (CKT Grodzisk Maz.) i Daniel Michalski (WKT Mera Warszawa).

Już w styczniu, w Warszawie, z rąk prezydenta Międzynarodowej Federacji Tenisowej (ITF) Davida Haggerty’ego, nominacje odebrali: Maja Chwalińska (BKT Advantage Bielsko-Biała), Maks Kaśnikowski (CKT Grodzisk Maz.), Martyn Pawelski (KS Górnik Bytom) i Olaf Pieczkowski (KT Jakubowo-Olsztyn).

Z najwyższego poziomu finansowania w ramach PZT Team A skorzystają w tym roku także półfinalista juniorskiego Australian Open Tomasz Berkieta (Legia Warszawa), ćwierćfinalistka Weronika Ewald Gdańska Akademia Tenisowa GAT) oraz Olivia Lincer (Redeco Wrocław). Podstawą do wyłonienia uczestników programu jest decyzja ekspercka oparta na uwzględnieniu osiąganych aktualnych wyników sportowych oraz aktualnych możliwości finansowych.

Natomiast ze wsparcia w ramach Teamu B skorzysta w obecnym sezonie 27 osób, a większość stanowią młodzi tenisiści w tym po raz pierwszy zawodnicy poniżej 14-roku życia. Najmłodsi w tym gronie są: Jan Urbański, Oliwia Sybicka, Barbara Kostecka, Jan Skrzyński i Maksymilian Kwiatkowski, którzy w ostatni weekend wywalczyli srebrne medale w Drużynowych Mistrzostwach Europy – Tennis Europe Winter Cups 2023.

PZT Team to program prowadzony i finansowany przez Polski Związek Tenisowy oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki od roku 2019 (2019-2022 jako LOTOS PZT Team, od sierpnia 2022 jako ORLEN PZT Team). Jest skierowany do tenisistek i tenisistów, którzy już mają na swoim koncie sukcesy w międzynarodowym Tourze, jak i do utalentowanej młodzieży tenisowej, szczególnie zawodników, którzy są na etapie przechodzenia z juniorskich turniejów do seniorskiego Touru.

Skład PZT Team w roku 2023:

Team A:

Magdalena Fręch

Maja Chwalińska

Weronika Falkowska

Kacper Żuk

Daniel Michalski

Maksymilian Kaśnikowski

Olaf Pieczkowski

Martyn Pawelski

Olivia Lincer

Weronika Ewald

Tomasz Berkieta

Jan Zieliński.

Team B:

Martyna Kubka

Katarzyna Kawa

Xenia Bandurowska

Szymon Kielan

Piotr Matuszewski

Karol Drzewiecki

Szymon Walków

Monika Stankiewicz

Malwina Rowińska

Zuzanna Pawlikowska

Daria Górska

Oliwia Bergler

Zuzanna Bednarz

Nadia Kulbiej

Amelia Paszun

Antonina Czajka

Dominika Podhajecka

Barbara Straszewska

Maja Pawelska

Goran Zgoła

Jakub Jędrzejczak

Alan Ważny

Bruno Kokot

Mateusz Lange

Leo Zaorski

Filip Kosiński

Inka Wawrzkiewicz

Jan Urbański

Oliwia Sybicka

Barbara Kostecka

Jan Skrzyński

Maksymilian Kwiatkowski

Tekst: Tomasz Dobiecki

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Weronika Falkowska to tegoroczna podwójna mistrzyni Polski. Fot. Polski Związek Tenisowy

Weronika Falkowska. Lis na korcie

Lubię gotować. Specjalność zakładu? Makaron ryżowy z krewetkami, cukinia i suszonymi pomidorami – mówi Weronika Falkowska w rozmowie z Józefem Heroldem. Pierwszy telefon po wygranym