W wieku 76 lat zmarł we wtorek 5 maja Wacław Domagała, były piłkarz Olimpii Poznań. Po zakończeniu kariery piłkarskiej Jego pasją stał się tenis. Był osobowością, nietuzinkowym sportowcem, obok którego trudno było przejść z obojętnością.
Wacław Domagała był wychowankiem Polonii Leszno, gdzie grał nie tylko w piłkę. Uprawiał koszykówkę, kręglarstwo i tenis stołowy. W 1958 roku trafił do występującej wtedy w II lidze Olimpii. Zaliczył nawet dwa występy w kadrze “B” przeciwko Czechosłowacji i NRD.
Po zakończeniu kariery piłkarskiej jego sportową pasją stał się tenis. Bywalcy wszystkich poznańskich kortów znali go doskonale, bo Wacek nie tylko brylował w turniejach amatorów, ale codziennie grywał debelki, których stawką była nie tylko kawa czy ciastko. Pokonać go na korcie było niemal niemożliwe, niestety silniejsza od forhandów rywali okazała się choroba.
Kamil Majchrzak (WKT Mera Warszawa) udanie rozpoczął okres gry na kortach trawiastych. W mijającym tygodniu osiągnął na tej nawierzchni półfinał dużego challengera ATP 125 w Birmingham, w którym był …

