Nowości

Mamy złoto i srebro

przez

dnia

Złoty medal tenisistek AZS i srebrny reprezentantów Grunwaldu w_Drużynowych Mistrzostwach Polski w kategorii seniorów.

Kobiecy zespół AZS Poznań okazał się najlepszy w turnieju o Drużynowe Mistrzostwo Polski. Podopieczne Grzegorz Garczyńskiego pokonały na własnym obiekcie RKT Return Radom oraz KS Gónik Bytom.

Poznanianki były zdecydowani faworytkami i potwierdziły to na korcie. W ekipie ze stolicy Wielkopolski wystąpiły zarówno doświadczone tenisistki mające za sobą występy w turniejach międzynarodowych (Katarzyna Kawa, Barbara Sobaszkiewicz, Sylwia Zagórska) jak i zawodniczki młodego pokolenia (Julia Przybylska, Elżbieta Iwaniuk).

Na brawa zasłużyli również reprezentanci WKS Grunwaldu Poznań, którzy stanęli na drugim stopniu podium DMP seniorów, które odbyły się w Bytomiu. Zwyciężył faworyt, gospodarz imprezy Carbo-Koks KS Górnik Bytom. Drugie miejsce dla poznaniaków, a trzecie dla ZTT Złotoryja.

W walce o złoto ekipa Górnika pokonała Grunwald 5:2. Tenisiści ze stolicy Wielkopolski w rywalizacji z ekipę z Bytomia byli w trudnej sytuacji, bo wśród gospodarzy wystąpili m.in. Grzegorz Panfil, czy Mateusz Kowalczyk. Podobnie jak u koleżanek z AZS, także w Grunwaldzie zagrali doświadczeni zawodnicy (Robert Godlewski, Hubert Gąsiorek) oraz młodzież (Karol Drzewiecki, Michał Nispoń, Jędrzej Sobkowiak).

 

 

Grunwald_srebro

Grunwald Poznań. Od lewej: Karol Drzewiecki, Michał Nispoń, Robert Godlewski, Hubert Gąsiorek i Jędrzej Sobkowiak

 

 

 

 

 

 

AZS_zloto

AZS_Poznań. Od lewej: Katarzyna Kawa, Barbara Sobaszkiewicz, Julia Przybylska, Elżbieta Iwaniuk. Brakuje na zdjęciu Sylwii Zagórskiej

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *