Nowości

Medale tenisistów AZS

przez

dnia

Znakomicie zaprezentowali się tenisiści AZS Poznań startujący w Drużynowych Mistrzostwach Polski w kategoriach do lat 12, 14, 16 i 18.

Poznaniacy wywalczyli złoty, dwa srebrne i brązowy medal DMP. Na najwyższym stopniu podium stanął zespół, rywalizujący w kategorii skrzatów (do lat 12). Turniej mistrzowski odbył się na kortach przy ul. Noskowskiego.

– Chłopcy zagrali bardzo dobrze, pewnie pokonując w decydującym o złotym medalu meczu Merę Warszawa 5:1 – mówi trener Zbigniew Lubański. I dodaje, że punkt jego podopieczni stracili tylko w jednym z dwóch meczów deblowych.

Siódmą lokatę w turnieju finałowym zajęła drużyna Parku Tenisowego Olimpia Poznań – Maciej Nowicki, Filip Mruk, Bartłomiej Lewandowski, Bruno Bidrowicz.
Z kolei młodziczki (do lat 14) AZS Poznań grały w DMP w Bielsku Białej. Podopieczne Grzegorza Garczyńskiego zajęły drugie miejsce, przegrywając w finałowym spotkaniu z zawodniczkami miejscowego klubu – BKT Advantage 2:4. Ekipa AZS zagrała w składzie: Wiktoria Rutkowska, Martyna Kubka (wypożyczona z Nafty Zielona Góra), Zofia Pawlak i Marta Gołębniak. Piąta lokata dla tenisistek PKT Pobiedziska – Olgi Nowogrodzkiej, Martyny Rękoś, Zofii Bujakiewicz, Marii Bujakiewicz.

Natomiast młodzicy AZS Poznań rywalizujący w Warszawie uplasowali się na szóstej pozycji – Witold Konopko (wypożyczony z Angie Puszczykowo), Bartosz Pilaczyński, Adam Nowakowski, Adam Przygodzki)

Na drugim stopniu podium stanęli w Łodzi kadeci (do lat 16) akademickiego klubu. W pojedynku o złoto zespół prowadzony przez Dariusza Drzewieckiego przegrał z RKT Return Radom 2:4. W zespole ze stolicy Wielkopolski wystąpili: Piotr Matuszewski, Bartosz Łosiak, Wojciech Bratkowski, Andrzej Urjasz, Paweł Jankowiak, Jakub Orwat.

Brązowe krążki w turnieju finałowym DMP w Bytomiu wywalczyli juniorzy (do lat 18). Ekipa prowadzona przez Mikołaja Weymanna zagrała w składzie: Przemysław Michocki (wypożyczony z Angie Puszczykowo), Maciej Szymankiewicz, Wojciech Adamek, Adam Kaczmarek.

skrzaty_zloto-1000

Złoty zespół do lat 12. Od lewej stoją: Zachariasz Rytalewski, Borys Zgoła, Marcel Politowicz, Mikołaj Lorens, Dawid Taczała. Z pucharem trener Zbigniew Lubański.

kadeci_srebro-1000

Srebrni medaliści DMP do lat 16. Od lewej: Wojciech Bratkowski, Piotr Matuszewski, Bartosz Łosiak, Jakub Orwat, Paweł Jankowiak, Andrzej Urjasz i trener Dariusz Drzewiecki.

mlodziczki_AZS-1000

Młodziczki AZS Poznań stanęły na drugim stopniu podium. Od lewej: Wiktoria Rutkowska, Zofia Pawlak, Martyna Kubka, Marta Gołębniak i trener Grzegorz Garczyński.

 

druzyna Poznan chlopcy-1000

Juniorzy akademickiego klubu wywalczyli medal brązowy. Od lewej: Przemysław Michocki, trener Mikołaj Weymann, Wojciech Adamek i Adam Kaczmarek. Brakuje “drugiej rakiety” Macieja Szymankiewicza.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *