Centrum Tenisowe Sobota

Niedziela w Sobocie

przez

dnia

Świetna impreza i szczytny cel – tak jednym zdaniem można podsumować drugą edycję imprezy “Niedziela w Sobocie”.

W ostatnią niedzielę września kilkadziesiąt osób przyjechało do Centrum Tenisowego Sobota, by wziąć udział w turnieju squasha i tenisa. Grano i zbierano środki finansowe dla dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych nr 105 w Poznaniu. Uczniowie tej placówki mają znaczące osiągnięcia sportowe. Dzięki zebranym pieniądzom powiększy się sportowy fundusz mistrzów świata w narciarstwie zjazdowym i zakupiony zostanie sprzęt na obóz do Karpacza. Całą imprezę udało się zorganizować dzięki ludziom dobrej woli,
w tym członkom poznańskich Lion’s Clubów Patria i Cogito.

– Doskonały turniej. Frekwencja i pogoda dopisała. Mimo że graliśmy wspólnie pierwszy raz, dla nas pod względem sportowym nie było najgorzej – stwierdzili zgodnie Jacek Mezo Mejer i poznańska architekt Lidia Ostrowska.

W turnieju squasha panów najlepszy był Michał Kołodziej. Wyprzedził on Aleksandra Kiwlenko i Michała Garczyńskiego. Wśród pań zwyciężyła Ewa Buczkowska, drugie miejsce zajęła Kinga Szymaniak, a trzecie Katarzyna Cyganowska.

W tenisowym turnieju debla kobiet wygrała para Katarzyna Haze i Jolanta Kapuścińska. Drugie miejsce zajęły Iwona Kowal i Patrycja Krzyżostaniak.

W deblu mężczyzn w grupie I najlepsi byli Michał i Fryderyk Wasiutyńscy. Wyprzedzili oni Adama Kaczmarka i Pawła Niwińskiego. W grupie II Jacek Szafarkiewicz i Wojciech Walasek pokonali parę Karol Fiedor i Arkadiusz Jankowiak. Natomiast w mikstach w grupie I Urszula Świder i Dariusz Gałęzka okazali się lepsi od Lidii Ostrowskiej i Jacka Mezo Mejera. W grupie II Violetta Stróżyk i Piotr Kasperski zwyciężyli Małgorzatę Krotowską i Wojciecha Grześkowiaka. W grupie III Agata i Tomasz Wieczorkowie pokonali Renatę Plesińską i Sebastiana Gałązkę.

Tekst: Kasia Kowalska, Agnieszka Kaczmarek
Zdjęcia: Artur Manowiecki

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *