Zenon Laskowik jubileusz 50-ciu lat na scenie świętował… na kortach

Zenon Laskowik kroi jubileuszowy tort. Fot. Politechnika Poznańska

Zenon Laskowik, jedna z najbardziej znanych postaci polskiej sceny, 50-lecie pracy artystycznej i kabaretu TEY świętował na kortach Politechniki Poznańskiej. Z tej okazji rozegrano Mikstowy Turniej Tenisowy „50 lat minęło…TEY”.

Uczestnicy Mikstowego Turnieju Tenisowego „50 lat minęło…TEY”. Fot. Politechnika Poznańska
Uczestnicy Mikstowego Turnieju Tenisowego „50 lat minęło…TEY”. Fot. Politechnika Poznańska

– Zenon Laskowik to geniusz w zakresie wyczuwania nastrojów widowni, jeden z twórców legendarnego kabaretu TEY. Poza życiem zawodowym miłośnik gry w tenisa, czynnie uprawiający ukochaną dyscyplinę – tak mówił o wybitnym artyście Waldemar Olejniczak, organizator wydarzenia.

W poszczególnych grupach wygrały duety: Anna Ruszkiewicz i Mariusz Reich oraz Zuza Przybylska i Robert Tataruk.

Na blisko 40 uczestników turnieju oraz przybyłych kibiców kabaretowego i tenisowego talentu pana Zenona czekał okazały tort. Prorektor Politechniki Poznańskiej prof. inż. dr hab. inż. Michał Wieczorowski (także uczestnik zawodów) odczytał i przekazał artyście list gratulacyjny JM Rektora Politechniki Poznańskiej prof. dr hab. inż. Teofila Jesionowskiego. Wspaniała atmosfera jubileuszu przeniosła się na część sportową uroczystości.

– Wiele emocji, woli walki, wspaniałych akcji mogliśmy podziwiać podczas rozgrywania spotkań, Kalorie uzupełniane były w czasie degustacji okolicznościowego tortu. Jubilat bardzo ciekawie i z wieloma nieznanymi dotąd szczegółami opowiadał w przerwach między meczami o historii kabaretu TEY – dodał Waldemar Olejniczak.

Przypomnijmy, że Zenon Laskowik od kilku dekad gra w tenisa, a trzy lata temu w rozmowie z „Tenis Magazynem” mówił m. in. tak o Idze Świątek: – Józefie święty. Jest na horyzoncie jak Supernowa, która błysnęła talentem i wygrała szlema w Paryżu. Dokonała czegoś, co nie udało sią ani Jadwidze Jędrzejowskiej, ani Agnieszce Radwańskiej. Modlę , żeby panowała nad emocjami i nigdy nie biła Matki Ziemi rakietą. I żeby się nie dała namówić na grę pokazową z panem prezydentem, bo przynosi pecha. Agnieszka zagrała i wkrótce potem zakończyła karierę.

Wspólne zdjęcie zwycięzców w poszczególnych grupach. Fot. Politechnika Poznańska
Wspólne zdjęcie zwycięzców w poszczególnych grupach. Fot. Politechnika Poznańska

Sportowa część jubileuszu zakończyła się następującymi wynikami:
Grupa A

1. Anna Ruszkiewicz i Mariusz Reich

2. Waleria Ślusarczyk i Michał Wieczorowski

3. Beata i Rafał Kucharczakowie

Grupa B

1. Zuza Przybylska i Robert Tataruk

2. Ada i Sebastian Patrzkowie

3. Jolanta Gorzelańczyk i Witold Pietrowicz

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Kamil Majchrzak zagra w półfinale turnieju kortach w holenderskim 's-Hetrogenbosch. Fot. Libema Open 2026/ATP Tour

Kamil Majchrzak (76. ATP), najwyżej obecnie klasyfikowany w światowym rankingu polski tenisista, w piątek 12 czerwca 2026 rozegrał świetny  mecz i po pokonaniu w dwóch setach 6:4, …

Magda Linette (AZS Poznań) powalczy w sobotę o miejsce w finale turnieju rangi WTA 250 Libema Open 2026 w holenderskim ‘s-Hertogenbosch. W swoim trzecim tegorocznym meczu na kortach …

RokitkiPark Open to jedna z największych tenisowych imprez roku w Polsce. Turniej rangi ITF W50 w Gdańsku (23-28 czerwca), który należy do cyklu LOTTO PZT Polish Tour, będzie …

Turniej Enea Poznań Open rozgrywany jest na kortach Parku Tenisowego Olimpia. Fot. Enea Poznań Open

Jan Choinski, Brytyjczyk o polskich korzeniach, który zachwycił publiczność na Wimbledonie, czy Dalibor Svrcina ubiegłoroczny finalista, a być może swego czasu 45. na świecie Aleksandr Szewczenko, doświadczony tenisista …