Rozstawiona z numerem 27. Magda Linette (AZS Poznań) odpadła w pierwszej rundzie The Championships 2025. Zawodniczka LOTTO PZT Team przegrała we wtorek 7:6 (9-7), 1:6, 4:6 z Francuzką Elsą Jacquemot, triumfatorką pierwszej edycji turnieju ITF Winter Polish Open 2025 w Leszno Tenis Klub. Poznanianka podzieliła Los Magdaleny Fręch (LOTTO PZT Team/KS Górnik Bytom), więc w drugiej rundzie Wimbledonu zobaczymy tylko Igę Świątek.
Linette wyszła na kort jako ostatnia z trzech Polek startujących singlu. Wcześniej rozstawiona z numerem ósmym Świątek bez straty seta uporała się 7:5, 6:1 z Poliną Kudermetową i teraz spotka się z Amerykanką Caty McNally. Natomiast nie powiodło się Magdalenie Fręch (KS Górnik Bytom). Zawodniczka LOTTO PZT Team, nr 27. w drabince, przegrała pierwszy mecz 3:6, 2:6 z Kanadyjką Victorią Mbok.
Linette fatalnie rozpoczęła mecz, ponieważ już w gemie otwarcia stanęła w obliczy 0-40 przy własnym podaniu. Udało jej się obronić tylko dwa z trzech break pointów. Chwilę później na tablicy pojawił się wynik 0:2, ale wyrównała na 2:2
Kolejny kryzys serwisowy poznanianka miała w piątym gemie, gdy straciła go przy piątym break poincie, a także w siódmym – tu nie zdobyła nawet punktu. Ale i tym razem wyszła obronną ręką, odrabiając stratę dwóch przełamań i wyszła na 5:5, a następnie na 6:6, broniąc wcześniej dwa setbole.
Doszło do tie-breaka, który długo się układał korzystnie dla Jacquemot. Francuzka prowadziła w nim 4-2, 5-3 i 6-4, ale zmarnowała wówczas dwie kolejne szanse do zamknięcia pierwszej partii. Natomiast Magda miała do dyspozycji dwie piłki setowe, przy 7-6 i 8-7, zanim wygrała 9-7.
Mistrzyni z hali Akwawit w Leszno Tenis Klub zdobyła za trzy pierwsze gemy w drugim secie, zanim Polce udało się utrzymać własne podanie ma 1:3. Jednak to było wszystko, co udało jej się osiągnąć w tej odsłonie meczu, więc po blisko dwóch godzinach gry był remis i rywalizacja rozpoczęła się na nowo.
W pięciu pierwszych gemach decydującej partii obie pewnie wygrywały podania. W szóstym Magda nie wykorzystała trzech break pointów. Za to w siódmym sama znalazła się w trudnej sytuacji i udało jej się wyjść obronną ręką tylko przy pierwszej z dwóch okazji do przełamania wypracowanych przez Jacquemot.
Chwilę później Francuzka wykorzystała pierwsza piłkę meczową przy własnym podaniu. W ten sposób zrewanżowała się Polce za ubiegłoroczną porażkę na korcie zimnym w halowym turnieju WTA 250 w Rouen. Elsa wygrała w Londynie czwarty mecz, bowiem wcześniej przeszła zwycięsko trzy rundy eliminacji w Roehampton.

Linette wystąpi w Londynie jeszcze w grze podwójnej u boku Amerykanki Bernardy Pery. W pierwszej rundzie spotkają się z japońskim duetem Shuko Aoyama i Ena Shibahara. W rywalizacji zobaczymy też Katarzynę Piter (CKT Grodzisk Maz.) razem z Egipcjanką Mayar Sherif. Na otwarcie wylosowały Czeszkę Marie Bouzkovą i Annę Dalininę.
W środę drugi mecz w The Championships 2025 rozegra Kamil Majchrzak (WKT Mera Warszawa), który w pierwszej rundzie wyeliminował w poniedziałek 4:6, 6:2, 6:4, 5:7, 6:3 rozstawionego z nr 32. Włocha Matteo Berrettiniego, finalistę Wimbledonu z 2021 roku. Kolejnym rywalem tenisisty LOTTO PZT Team będzie Amerykanin Ethan Quinn.
Kamil jest jedynym Polakiem w singlowej rywalizacji mężczyzn, po tym jak z gry – już po rozlosowaniu drabinki – wycofał się kontuzjowany Hubert Hurkacz. Natomiast w grze podwójnej wystąpi Jan Zieliński (CKT Grodzisk Maz.). Partnerem zawodnika LOTTO PZT Team będzie Czech Adam Pavlasek, a pierwszymi przeciwnikami Santiago Gonzalez z Meksyku oraz Amerykanin Austin Krajicek.


