W Sieradzu mamy grają w tenisa i zorganizowały festyn dla dzieci

Uczestnicy tenisowego wydarzenia w Sieradzu. Fot. Sieradzkie  Stowarzyszenie Bojzan Tenis

Sieradzkie  Stowarzyszenie Bojzan Tenis jest wyjątkowe, bo zostało założone przez… mamy trenujących w klubie dzieci. Panie nie tylko grają w tenisa, ale organizują też sportowe wydarzenia, w tym dla najmłodszych. W sobotę 17 czerwca na kortach ośrodka MOSIR Sieradz odbył się Festyn Tenisowy dla dzieci  połączony z turniejem w dwóch kategoriach wiekowych z udziałem Redaktora Marchewki.

W turnieju rywalizowało 35 młodych adeptów tenisa w wieku od 5 do 10 lat. Gościem specjalnym był Redaktor Marchewka znana postać w tenisowym świecie, który wprowadził dzieci w magiczny świat tenisa.

– Bardzo dziękuję Stowarzyszeniu Bojzan Tenis za zaproszenie na Festyn Tenisowy. To piękny obrazek, gdy tak wiele rodzin spędza wspólnie sobotnie przedpołudnie, bawiąc się tenisem i poznając jego szerszy wymiar. Trzymam kciuki za dalszy rozwój stowarzyszenia – powiedział Michał Filipiak, twórca postaci Redaktora Marchewki.

Równolegle odbyły się dwa turnieje dla dzieci kategoria pomarańczowa oraz dla młodzieży. Turniej młodzieżowy wygrał Tadeusz Piątek, drugie miejsce zajęła Marysia Pertkiewicz, a trzeci był Stanisław Sauda.

W kategorii pomarańczowej zwyciężyła Agata Owczarek, drugie miejsce zajął Adam Pośpiech, a trzecie Krysia Cieśla.

Wydarzenie nie mogło się odbyć bez wsparcia lokalnych firm:  Eko-Wiatr, Globspeed, Scanfil, Strefa Tlenu, Niepubliczne Przedszkole Reksio. Było to wydarzenie wsparte z programu mikrograntów realizowanego przez UM Sieradz i Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS.

Fot. Sieradzkie  Stowarzyszenie Bojzan Tenis

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej