W maju 10. edycja Tenis by Dawid Cup

Paweł Walecki jeden z uczestników poprzednich edycji Tenis by Dawid Cup. Fot. Krzysztof Jagodziński

Korty Silva Sport w Warszawie będą areną 10., jubileuszowej edycji cenionego przez amatorów turnieju Tenis by Dawid Cup. Wydarzenie odbywać się będzie w dniach 6-7 maja, a dnia rozgrywane na korcie centralnym będą transmitowane na kanale YouTube!

Można się spodziewać, że na terenie kompleksu tenisowego Silva Sport (ul. Puławska 531) na Ursynowie w Warszawie w turnieju Tenis by Dawid Cup (wydarzenie rozegrane zostanie na dziewięciu kortach) może paść rekord frekwencji.

– Nie ukrywam, że spodziewamy się rekordowej obsady. Zapisy już się rozpoczęły – mówi Dawid Wiktorski, pomysłodawca i głównym organizator imprezy. – Rywalizacja na kortach ziemnych standardowo potrwa dwa dni. Zawodnicy I- i II-ligowi, rozpoczną zmagania w sobotę od godz. 9. Pierwsza runda fazy pucharowej w II lidze odbędzie się jeszcze w sobotę. Cała faza pucharowa I ligi odbędzie się w niedzielę. Turniej miksta zaplanowany został także w niedzielę.

Każdy z uczestników rozegra minimum dwa mecze w turnieju, a porażka nie oznacza automatycznie odpadnięcia. Najlepsza czwórka z każdej kategorii zakwalifikuje się do Ogólnopolskiego Finału Wiosennych Mistrzostw Polskiej Ligi Tenisa. Zawody sędziować będzie po raz trzeci Mateusz Gębka (PZT). Uczestnicy otrzymają pakiet startowy, w tym posiłek oraz napoje. Zapisy przez stronę www.polskaligatenisa.pl.

I liga: kategoria przeznaczona dla wszystkich tenisistów bez przeszłości zawodniczej, niezależnie od wieku, płci, pochodzenia czy umiejętności gry.

II liga: turnieje przeznaczone dla osób, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z tenisem lub w momencie zapisu na dany turniej mają maksymalnie 50 procent wygranych meczów (procent wygranych meczów do sprawdzenia w profilu gracza pod nazwą „forma”). W turniejach II ligi nie mogą brać udziału osoby z jakąkolwiek przeszłością zawodniczą lub instruktorską.

Mikst: w turniejach mikstowych może wziąć udział każdy. W jednej parze nie może znajdować się jednak dwóch tenisistów z przeszłością zawodniczą.

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Weronika Falkowska to tegoroczna podwójna mistrzyni Polski. Fot. Polski Związek Tenisowy

Weronika Falkowska. Lis na korcie

Lubię gotować. Specjalność zakładu? Makaron ryżowy z krewetkami, cukinia i suszonymi pomidorami – mówi Weronika Falkowska w rozmowie z Józefem Heroldem. Pierwszy telefon po wygranym