US Open 2023. Karolina Muchova za mocna dla Magdaleny Fręch

Magdalena Fręch. Fot. Monika Piecha

Magdalena Fręch (77. WTA) nie zdołała w środę sprawić niespodzianki i po porażce w 1/32 finału gry pojedynczej kobiet, rozgrywanego na twardych kortach w Nowym Jorku wielkoszlemowego turnieju US Open 2023 z Czeszką Karoliną Muchovą (10. WTA), na drugiej rundzie zakończyła udział w imprezie. Czeszka, finalistka wielkoszlemowego French Open-Roland Garros 2023, pokonała urodzoną w Łodzi tenisistkę KS Górnik Bytom w dwóch setach 6:3, 6:3, uzyskując awans do 1/16 finału ostatniego w sezonie 2023 turnieju wielkoszlemowego. W kolejnym meczu Karolina Muchova zmierzy się z Amerykanką Taylor Townsend.

Środowy mecz Magdaleny Fręch z klasyfikowaną w światowym rankingu o 67 pozycji wyżej Karoliną Muchovą, mimo starań Polki, od początku potoczył się po myśli faworytki. W secie otwarcia Karolina Muchova zdobyła break na 3:1 i pewnie utrzymała korzystny wynik do końca partii, wygrywając po 38 minutach 6:3. Magdalena Fręch jak zwykle walczyła, w dziewiątym gemie, gdy Czeszka serwowała po zwycięstwo w secie od wyniku 40:0 dla rywalki, obroniła dwie piłki setowe, ale przy trzeciej nie dała rady i 27-letnia, urodzona w Ołomuńcu tenisistka czeska zamknęła partię otwarcia. Magdalena Fręch w całym pierwszym secie nie zdołała wypracować ani jednej okazji na przełamanie serwisu przeciwniczki.

W drugiej odsłonie meczu Karolina Muchova zdobyła break już w gemie pierwszym i podobnie jak w secie otwarcia, ani razu nie broniąc się przed stratą podania, pewnie utrzymała do końca korzystny wynik, pokonując Magdalenę Fręch po 80 minutach rywalizacji w dwóch setach 6:3, 6:3.

Polka oczywiście walczyła, druga partia spotkania była dłuższa niż pierwsza, trwała 44 minuty, lecz trzecia obecnie polska tenisistka nie dała rady wyżej notowanej rywalce. W gemie siódmym Magdalena Fręch zdołała jeszcze utrzymać serwis po obronie break-pointa, ale w gemie dziewiątym drugiego seta po raz trzeci w meczu straciła podanie, odpadając z turnieju. W ostatnim, jak się okazało, gemie spotkania, 25-letnia polska tenisistka, broniąc się przed porażką, prowadziła nawet 40:30, lecz nie zamknęła gema. Trzy następne wymiany na swoją korzyść rozstrzygnęła Karolina Muchova, zasłużenie meldując się w 1/16 finału gry pojedynczej US Open 2023.

Mimo środowej porażki Magdalena Fręch, dzięki awansowi do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju US Open 2023, w notowaniu rankingu WTA, które zostanie ogłoszone 11 września, już z uwzględnieniem rozstrzygnięć w wielkoszlemowej imprezie w Nowym Jorku, zaliczy najprawdopodobniej awans, być może nawet na najwyższe miejsce w karierze (dotychczasowa życiówka Fręch to 68 pozycja w notowaniu z 23 czerwca 2023).

W 1/16 finału przeciwniczką Karoliny Muchovej będzie Amerykanka Taylor Townsend (132. WTA), która w środę sprawiła niespodziankę, po zwycięstwie 7:6 (1), 7:5 eliminując wyżej notowaną Brazylijkę Beatriz Haddad Maię (19. WTA). Ten wyrównany mecz trwał dwie godziny i cztery minuty.

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej