Udany początek Łukasza Kubota w Sztokholmie

Łukasz Kubot wraz z austriackim partnerem wywalczył awans do II rundy turnieju ATP 250 w Sztokholmie. Fot. Michał Jędrzejewski

Polsko-austriacka para deblowa Łukasz Kubot/Philipp Oswald udanie rozpoczęła występ w halowym turnieju ATP 250 Stockholm Open. W I rundzie gry podwójnej (1/8 finału) imprezy w stolicy Szwecji, duet Kubot/Oswald zmierzył się w środę z parą francuską Jonathan Eysseric/Quentin Halys wygrywając pewnie 6:3, 6:2.

Środowy mecz okazał się jednostronny, a para Łukasz Kubot/Philipp Oswald wygrała nadspodziewanie gładko.

W secie otwarcia mieliśmy tylko jeden break. W gemie trzecim Łukasz Kubot i Philipp Oswald „na sucho” zdobyli przełamanie obejmując prowadzenie 2:1 i przewagi już nie roztrwonili. W dalszej fazie seta żadna z par nie wypracowała nawet jednego break-pointa, więc set, po 27 minutach rywalizacji, zakończył się zwycięstwem pary polsko-austriackiej 6:3.

W drugiej odsłonie meczu Łukasz Kubot i Philipp Oswald również na początku seta, tym razem w gemie drugim zdobyli break i także pewnie utrzymali przewagę. Na koniec para polsko-austriacka jeszcze bardziej udokumentowała swoją wyższość, pieczętując w pełni zasłużone zwycięstwo jeszcze jednym breakiem.

Drugą partię meczu Łukasz Kubot i Philipp Oswald wygrali po 28 minutach 6:2 i po zwycięstwie w spotkaniu 6:3, 6:2 zameldowali się w ćwierćfinale.

Spotkanie trwało tylko 55 minut. Para polsko-austriacka Łukasz Kubot/Philipp Oswald miała na koncie jednego as i żadnego podwójnego błędu serwisowego, para francuska dwa asy i też żadnego podwójnego błędu serwisowego.

Łukasz Kubot i Philipp Oswald wypracowali siedem break-pointów wykorzystując trzy. Francuzi przez cały mecz nie stworzyli sobie ani jednej okazji na zdobycie breaka. Z tego względu awans pary Łukasz Kubot/Philipp Oswald ani przez moment nie był zagrożony.

Tenisiści rozegrali łącznie 85 akcji. Zwycięska para polsko-austriacka wygrała 51 z nich (60 procent), pokonani Francuzi 34. (40 procent).

Przed meczem nieco więcej szans na zwycięstwo przyznawano duetowi polsko-austriackiemu, ale co najważniejsze Łukasz Kubot i Philipp Oswald nie zawiedli.

W ćwierćfinale, Łukasz Kubot i Philipp Oswald zagrają z najwyżej rozstawioną parą salwadorsko/holenderską Marcelo Arevalo/Jean-Julien Rojer, mistrzami French Open 2022. Para Arevalo/Rojer, która w rankimgu ATP Race to Turin 2022 w grze podwójnej zajmuje drugą lokatę i jest już pewna udziału w Nitto ATP Finals w Turynie, w I rundzie turnieju w Sztokholmie w trzech setach pokonała duet amerykańsko-meksykański Robert Galloway/Hans Hach Verdugo 6:2, 6;7 (4), 10-5).

Krzysztof Maciejewski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości