Tenisowy Turniej Miast. Drużynowe rozgrywki amatorów o prestiż i duże… pieniądze

Tenisowy Turniej Miast – Drużynowy Puchar Polski Amatorów 2023 – tak brzmi pełna nazwa projektu, który startuje 3 czerwca w 16 miejscach w kraju.

Na tenisowej mapie Polski pojawi się w tym roku wyjątkowe wydarzenie skierowane do amatorów. Tenisowy Turniej Miast – Drużynowy Puchar Polski Amatorów 2023 – tak brzmi pełna nazwa projektu, który startuje 3 czerwca w 16 miejscach w kraju. Wielki finał zaplanowano w dniach 1-3 września na kortach Olimpijski Club we Wrocławiu w ramach Narodowego Dnia Tenisa. Zespoły uczestniczące w rozgrywkach rywalizować będą nie tylko o prestiż, czy okazałe puchary, ale również o nagrody finansowe. Do triumfatorów Tenisowego Turnieju Miast trafi czek w wysokości 40 tys. złotych!

– W ubiegłym roku powstała LOTTO SuperLIGA dla profesjonalistów, przeszedł więc również czas na prestiżowe rozgrywki dla amatorów – mówi Kinga Szynklarz, koordynator regionalny z Dolnego Śląska, odpowiedzialna także za wrześniowy turniej finałowy. – Amatorzy byli stawiani nieco na uboczu. To jest moment, żeby doceniać też tę grupę osób grających w tenisa, a w Polsce to jest znacząca liczba.

Zapisy do rozgrywek potrwają do 18 maja (więcej na www.turniejmiast.pl). W pierwszej kolejności warunek zgłoszenia stanowi liczba osób: minimum muszą to być dwie kobiety i dwóch mężczyzn, maksymalnie zespół może liczyć ośmioro graczy. Drużyny zgłaszane są przez klub tenisowy zrzeszony w PZT lub przez WZT i reprezentują zarówno klub jak i miasto, w którym zarejestrowany jest klub lub WZT.

W każdym z 16 województw zorganizowane zostaną eliminacje, z których najlepsze ekipy awansują do półfinałów, a następnie do wielkiego finału.

– Eliminacje rozpoczną się 3 czerwca i potrwają do 15 lipca. Zwycięzcy kwalifikacji otrzymają nagrody w wysokości 3 tys. zł. I co należy podkreślić wpisowe od startujących zespołów oraz opłaty za kort na żadnym etapie rozgrywek nie będą pobierane. Półfinały zaplanowane zostały na 30 lipca – wyjaśnia reguły Kinga Szynklarz.

Oficjalny plakat rozgrywek.
Oficjalny plakat rozgrywek.

Zasady rozgrywania poszczególnych pojedynków: dwa mecze gry pojedynczej kobiet, a następnie mężczyzn (będą się odbywać równolegle). Następnie deble kobiet i mężczyzn. Na końcu – jeśli spotkanie nie będzie rozstrzygnięte – planowany jest mikst. Jak podkreślają organizatorzy wszystkie mecze rozstrzygane będą w systemie do 9 wygranych gemów. Przy stanie w gemach 8/8 decyduje super tie-break do 10 punktów.

Partnerami Tenisowego Turniej Miast 2023 są: PZU, Fundacja KGH Polska Miedź, Enea, Fundacja PZU, Strefa Tenisa, Jantar Champion. Partner medialny: „Tenis Magazyn”. Patronat: Polski Związek Tenisowy.

– Na koniec należy podkreślić, że najlepsze zespoły mogą liczyć na bardzo atrakcyjne nagrody finansowe. Triumfatorzy otrzymają 40 tys. zł, za drugie miejsce jest 20 tys., za trzecie 10 tys., a za czwarte 5 tys. Drużynom z miejsc 5-8 wręczone zostaną nagrody rzeczowe – kończy Kinga Szynklarz.

(ŁOS)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Mistrzyni US Open 2021 wraca do gry!

Emma Raducanu otrzymała „dziką kartę” od organizatorów ASB Classic – turnieju rangi WTA 250, odbywającego się w nowozelandzkim Auckland. Oznacza to, że 21-latka powróci do rywalizacji w tourze po ośmiomiesięcznej

Caroline Wozniacki jedyny - jak na razie - tytuł wielkoszlemowy zdobyła podczas Australian Open 2018. Fot. Australin Open

„Dzikie karty” do Australian Open 2024

W dniach 14-28 stycznia w Melbourne rozgrywany będzie pierwszy w sezonie 2024 turniej wielkoszlemowy. Organizatorzy Australian Open 2024 przyznali już pierwsze „dzikie karty”. Jedną otrzymała