Tenisowy Turniej Miast. Czas na wielki finał na kortach Olimpijski Club we Wrocławiu

Finał Tenisowego Turnieju Miast odbędzie się na kortach Olimpijski Club we Wrocławiu.

Osiem najlepszych amatorskich drużyn wyłonionych w trakcie eliminacji zmierzy się w wielkim finale zawodów – Tenisowy Turniej Miast – Drużynowy Puchar Polski Amatorów 2023. Impreza odbędzie się w dniach 1-3 września na kortach Olimpijski Club we Wrocławiu w ramach Narodowego Dnia Tenisa.

O prestiż, okazałe puchary, ale również o nagrody finansowe (do triumfatorów Tenisowego Turnieju Miast trafi czek w wysokości 40 tys. złotych!) rywalizować będzie osiem zespołów: KT Jelenia Góra, MKT Łódź, MKT Stalowa Wola, KS Grzegórzecki Kraków, KT Break Warszawa, KS Start Wisła Toruń, Białostockie Śledziki oraz KT Royal Zielona Góra.

– Zaczynamy w piątek o godz. 10 pojedynkami ćwierćfinałowymi. W sobotę półfinały, a w niedzielę oczywiście wielki finał. Mecze będą rozgrywane w systemie pucharowym – mówi Kinga Szynklarz, koordynator regionalny z Dolnego Śląska, odpowiedzialna także za wrześniowy turniej finałowy. – Zapowiadają się duże emocje na kortach Olimpijski Club przy Paderewskiego. Jestem przekonana, że zobaczymy rywalizację na dobrym, a nawet bardzo dobrym poziomie sportowym.

Ambasador Łukasz Kubot

Dwoje ambasadorów Tenisowego Turnieju Miast - Agnieszka Radwańska i Łukasz Kubot.
Dwoje ambasadorów Tenisowego Turnieju Miast – Agnieszka Radwańska i Łukasz Kubot.

Gościem specjalnym wydarzenia będzie jeden z ambasadorów Tenisowego Turnieju Miast – Łukasz Kubot (drugą ambasadorką jest Agnieszka Radwańska).

– Brakowało takiego projektu. Bardzo się cieszę, że udało się zorganizować pierwszą edycję – i mam nadzieję, że nie ostatnią – Tenisowego Turnieju Miast. Do finałowej rywalizacji podejdziemy bardzo skoncentrowani. Zależy nam na dobrym wyniku sportowym. Premia finansowa? Naturalnie, ważny element, ale w naszym przypadku liczy „team spirit”, dobra zabawa i integracja z innym uczestnikami zawodów – deklaruje Radek Czestkowski, kapitan KT Royal Zielona Góra i dodaje: – Przyjedzie kilka bardzo mocnych ekip, ale my także postaramy się sprawić niespodziankę.

Zespół z Zielonej Góry wystąpi w składzie: Anna Niemiec, Hanna Humińska-Cyrul, Damian Dziura, Paweł Dymnicki, kapitan R. Czestkowski.

Nagrody dla najlepszych

Przypomnijmy, że w każdym z 16 województw zorganizowane były eliminacje, z których najlepsze ekipy awansowały do półfinałów, a następnie do finału. Eliminacje rozpoczęły się 3 czerwca i potrwały do 15 lipca. Zwycięzcy kwalifikacji otrzymali nagrody w wysokości 3 tys. zł. Półfinały odbyły się pod koniec lipca.

Zasady rozgrywania poszczególnych pojedynków: dwa mecze gry pojedynczej kobiet, a następnie mężczyzn (będą się odbywać równolegle). Następnie deble kobiet i mężczyzn. Na końcu – jeśli spotkanie nie będzie rozstrzygnięte – planowany jest mikst. Jak podkreślają organizatorzy wszystkie mecze rozstrzygane będą w systemie do 9 wygranych gemów. Przy stanie w gemach 8/8 decyduje super tie-break do 10 punktów.

Triumfatorzy otrzymają 40 tys. zł, za drugie miejsce jest 20 tys., za trzecie 10 tys., a za czwarte 5 tys. Drużynom z miejsc 5-8 wręczone zostaną nagrody rzeczowe.

Partnerami Tenisowego Turniej Miast 2023 są: PZU, Fundacja KGH Polska Miedź, Enea, Fundacja PZU, Strefa Tenisa, Jantar Champion. Partner medialny: „Tenis Magazyn”. Patronat: Polski Związek Tenisowy.

Ramowy program turnieju finałowego 1-3.09.2023

piątek (1 września) od godz. 10:00 – ćwierćfinały
sobota (2 września) od godz. 9:00 – pierwszy półfinał
sobota (2 września) nie przed 13:00 – drugi półfinał
niedziela (3 września) od godz. 9:00 – finał
niedziela (3 września) od godz. 9:00 – mecz o trzecie miejsce

Zestaw par ćwierćfinałowych:

KT Jelenia Góra – MKT Łódź
MKT Stalowa Wola – KS Grzegórzecki Kraków,
KT Break Warszawa – KS Start Wisła Toruń
Białostockie Śledziki – KT Royal Zielona Góra

(ŁOS)

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości

Amerykanin Alex Michelsen (97. ATP, 4) przegrał w pięciu setach 2:4, 3:4 (3), 4:3 (3), 4:3 (5), 3:4 (4) z Hamadem Medjedoviciem (110. ATP Serbia, 6)

Next Gen 2023 rozpoczęty

We wtorek rozpoczął się w krytym kompleksie King Abdullah Sports City w mieście Dżudda w Arabii Saudyjskiej ostatni w sezonie 2023 istotny turniej w męskim