Szkółka Tenisowa Smecz Żary. Na kortach w Żarach dużo się dzieje… 

Zwycięzcy jednej z kategorii zakończonej właśnie kolejnej edycji turnieju Babolat Eximport Cup.

Szkółka Tenisowa Smecz Żary działa od 2005 roku. Jej właścicielem i głównym trenerem jest Piotr Gorczyca, którego w pracy szkoleniowej wspiera Hubert Czekalski. – Dysponujemy dwoma całorocznymi kortami oraz pięcioma kortami odkrytymi, funkcjonującymi w sezonie letnim, o nawierzchni ceglanej – mówi Piotr Gorczyca. Właśnie zakończyła się kolejna edycja turnieju Babolat Eximport Cup, w którym w kategorii open kobiet wygrała Ewelina Nadała z Głogowa, a w rywalizacji mężczyzn kat. open Alan Matelski z Zielonej Góry.

Babolat Eximport Cup

– Na obiektach w Żarach, każdego roku organizowane są ogólnopolskie i wojewódzkie turnieje klasyfikacyjne, mistrzostwa województwa lubuskiego, turnieje Tenis10, a także jeden z większych turniejów Amatorskiego Tenisa Polskiego, wcześniej znany jako Chroma Tour, a obecnie funkcjonujący pod nazwą Babolat Eximport Cup, którego kolejna edycja właśnie się zakończyła – mówi Piotr Gorczyca.

Drużyna z Żąr bierze także udział w ogólnopolskiej Talentiadzie.

– W tej ostatniej imprezie od wielu już lat regularnie bierze udział około 70 zawodników i zawodniczek, a pula nagród oscyluje w granicach 20 tys. zł. Ten turniej to efekt naszej wieloletniej współpracy z prowadzoną przez Ireneusza Maciochę, czołową firmą tenisową Babolat – dodaje właściciel klubu, który na co dzień jest również m.in. członkiem Zarządu Związku Tenisa Województwa Lubuskiego. – Co jeszcze dzieje się w naszym klubie? Co roku organizujemy obozy tenisowe, obozy narciarsko-snowboardowe czy też półkolonie sportowe – wymienia Piotr Gorczyca.

– Od dwóch lat jesteśmy także jednym z organizatorów Narodowego Dnia Tenisa, który odbywa się w dziesięciu, dwunastu lokalizacjach w całej Polsce. Należy też wspomnieć, że w pierwszych edycjach Narodowego Dnia Tenisa w Warszawie czynnie uczestniczył nasz zawodnik, Filip Gorczyca. I to z powodzeniem, bo dwa lata z rzędu był triumfatorem tej imprezy. Poza tym zajmujemy się szkoleniem dzieci i młodzieży, i to już od czwartego roku życia. Trenujemy także dorosłych. W klubie posiadamy też serwis sprzętu – wylicza właściciel i trener klubu z województwa lubuskiego.

Zdolni wychowankowie

Najzdolniejsi wychowankowie szkółki uczestniczą w różnego rodzaju turniejach, reprezentując Klub Tenisowy Żary. – Na co dzień współpracujemy z Urzędem Miasta Żary i Urzędem Marszałkowskim w Zielonej Górze i dzięki temu pozyskujemy środki na popularyzację tenisa w naszym regionie. Jesteśmy też jednym z klubów uczestniczących w Narodowym Programie Upowszechniania Tenisa – mówi Piotr Gorczyca, będący także prezesem klubu, którego zawodnicy regularnie zdobywają medale mistrzostw województwa lubuskiego, a także stają na podium wojewódzkich i ogólnopolskich turniejów klasyfikacyjnych.

– W 2021 roku jako Klub Tenisowy Żary wygraliśmy Talentiadę w województwie lubuskim, co nam zapewniło awans do półfinałów w Poznaniu. Tam ostatecznie zajęliśmy dziesiąte miejsce, co jest dobrym wynikiem biorąc pod uwagę fakt, że w tych rozgrywkach udział wzięło ponad 120 drużyn z całej Polski. Naszymi najwyżej sklasyfikowanymi zawodnikami w ubiegłym roku byli Antoni Madej, który w rankingu do lat 12 uplasował się na 17 miejscu w Polsce oraz Filip Gorczyca będący 21 w gronie krajowych zawodników do lat 14. Jesteśmy przekonani, że wkrótce te lokaty będą jeszcze wyższe – kończy Piotr Gorczyca.

- Na obiektach w Żarach, każdego roku organizowane są ogólnopolskie i wojewódzkie turnieje klasyfikacyjne, mistrzostwa województwa lubuskiego, turnieje Tenis10, a także impreza dla amatorów Babolat Eximport Cup – mówi Piotr Gorczyca.
– Na obiektach w Żarach, każdego roku organizowane są ogólnopolskie i wojewódzkie turnieje klasyfikacyjne, mistrzostwa województwa lubuskiego, turnieje Tenis10, a także impreza dla amatorów Babolat Eximport Cup – mówi Piotr Gorczyca.

Wyniki Babolat Eximport Cup 2022

Open Mężczyzn

1. Alan Matelski – Zielona Góra

2. Dominik Zamiatała – Zielona Góra

3. Mikołaj Krzewski – Szprotawa

3. Paweł Szymczak – Nowa Sól

Mężczyzn 40 +

1. Krzysztof Szymański – Pyrzyce

2. Marcin Szemiot – Złotoryja

3. Wojtek Aksamitowski – Żary

3. Mariusz Zieliński – Głogów

Mężczyzn 50 +

1. Artur Kurasz – Złotoryja

2. Mariusz Radaszkiewicz – Lubań

3. Paweł Kalicki – Żary

3. Mariusz Szczeciński – Piła

Mężczyzn 60 +

1. Marek Chmielewski – Szczecin

2. Wiesław Święcicki – Polkowice

3. Jan Janiszak – Legnica

3. Zbigniew Kołodziej – Szczecin

Open Kobiet

1. Ewelina Nadała – Głogów

2. Nicole Kokoszka – Żary

3. Ada Miodek – Wrocław

3. Ewelina Żurek – Kąty Wrocławskie

Mikst

1. Ewelina Nadała – Głogów

Mariusz Zieliński – Głogów

2. Nicole Kokoszka – Żary

Mateusz Lewandowski – Piła

3. Iwona Ptasińska – Żary

Paweł Kalicki – Żary

3. Magdalena Żurek – Kąty Wrocławskie

Arkadiusz Śliwiński – Jasień

Dzieci i Młodzież

Kategoria Niebieska

1. Amelia Tarasek-Górka

2. Stanisław Gorczyca

3. Nel Struczyk

3. Laura Struczyk

Kategoria Czerwona

1. Wojtek Czekalski

2. Antek Grębowiec

3. Witold Busz

3. Gabrysia Topka

Kategoria Pomarańczowa

1. Lena Kozdroń

2. Oliwia Solich

3. Kuba Rosiński

3. Stefania Smyczyńska

Kategoria Skrzaty

1. Antoni Madej

2. Kuba Przychodzeń

3. Mateusz Łukomski

3. Adam Makowicz

Kategoria Młodzieżowa

1. Natalia Zych

2. Szymon Widło

3. Aleksander Makowicz

3. Julian Cieślak

Tekst: Tomasz Sikorski

Udostępnij:

Facebook
Twitter

Podobne wiadomości