Światowy tenis w Poznaniu

Poznański ATP Challenger odbędzie się w tym roku już po raz 14 z rzędu. Na kortach Parku Tenisowego Olimpia w dniach 15-23 lipca zagrają wschodzące gwiazdy rankingu ATP, które już niebawem mogą zagościć w czołówce światowego tenisa.

Przez  pierwsze osiem lat impreza była rozgrywana pod nazwą Porsche Open, a od 2012 roku sponsorem tytularnym turnieju jest Miasto Poznań. W tym okresie wielu znakomitych zawodników gościło na kortach Parku Tenisowego Olimpia. W ostatnich latach kibice mieli okazję obserwować m.in. Davida Goffina (2014) Lucasa Pouille’a (2015) czy Pablo Carreno Bustę (2015).

Poznański challenger jest również okazją do sprawdzenia formy polskich reprezentantów i wystąpienia przed własną publicznością. Jak dotąd jedynym Polakiem, który odniósł zwycięstwo w grze singlowej był Jerzy Janowicz (2012). Jednak nasi reprezentanci systematycznie awansują do fazy finałowej rozgrywek gry podwójnej (m.in. Mateusz Kowalczyk, Kamil Majchrzak, Tomasz Bednarek)

Poznań ATP Challenger jest rozgrywany tradycyjnie w lipcu i trwa 9 dni. W tym roku na weekend 15-16 lipca zaplanowano eliminacje, a pierwsze mecze turnieju głównego rozpoczną się w poniedziałek 17 lipca.  Półfinały singla odbędą się w sobotę 22 lipca, a dzień później zawodnicy powalczą o zwycięstwo w poznańskiej imprezie.

Od 2016 roku atrakcją turnieju są wieczorne sesje meczowe, podczas których kort centralny oświetlony mocą 1000 luxów staje się malowniczą sceną dla tenisowej sztuki. W ramach poznańskiego challengera zaplanowano także wiele imprez towarzyszących. Młodzi tenisiści – jak co roku – będą mieli okazję rywalizacji w ramach turnieju “Algida Cup” w kategoriach Tenis 10 oraz skrzatów.

Tekst:
Marta Jankowska

 

Udostępnij:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter

Podobne wiadomości

Trzy deblowe tytuły polskich tenisistów

Mijający tydzień przyniósł trzy triumfy polskich tenisistów w międzynarodowym Tourze – wszystkie w grze podwójnej (z zagranicznymi partnerami). Zwycięstwa te odnieśli Katarzyna Kawa, Daniel Michalski

Oświadczenie Polskiego Związku Tenisowego

W związku z informacją o pozytywnym wyniku testu antydopingowego próbki A, przeprowadzonego u zawodnika Kadry Narodowej Juniorów Filipa Pieczonki, o którego wynikach ITF poinformował oficjalnie