AZS Poznań

Srebrne Błyskawice AZS Poznań

przez

dnia

Cztery wielkopolskie ekipy znalazły się w pierwszej dziesiątce zakończonej na kortach AZS w Poznaniu Talentiady. Najlepiej zaprezentował się zespół gospodarzy zawodów, Błyskawic AZS, który zdobył srebrny medal.

 

Talentiada – to nieoficjalne drużynowe mistrzostwa Polski do lat 10. W tym roku w finałowej rozgrywce wzięło udział 16 ekip wyłonionych w ogólnopolskich eliminacji. Wygrali młodzi reprezentanci Ataku Łódź, a tuż za nimi uplasowała się drużyna Błyskawic AZS Poznań. Dzieci brały udział w konkurencjach sprawnościowych, grach zespołowych oraz tenisowych.

– Przez ostatnie osiem lat nasze zespoły wygrywały Talentiadę. W tym roku zajęliśmy drugą lokatę, ale srebro również nas bardzo cieszy – mówi Zbigniew Lubański, trener Błyskawic. I dodaje, że podium jego podopieczni zapewnili sobie w ostatnich, ale najważniejszych pojedynkach tenisowych.

Zadowolony z występu młodych reprezentantów AZS był także  Jacek Muzolf, szef sekcji tenisowej i zarazem wiceprezes akademickiego klubu: – Obserwowałem te zawody i jestem pod wrażeniem ambicji i waleczności naszych zawodników. Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników, trenerów i rodziców. A specjalne podziękowania dla Grupy Lotos, która wsparła sportową rywalizację.

 

 

 

Srebrni medaliści Telantiady, Błyskawice AZS Poznań wystąpili w składzie: Blanka Łyskawa, Gracja Politowicz, Oliwia Sybicka, Kajetan Rozwadowski, Ksawery Malarecki, Wiktor Skolasiński, trener Zbigniew Lubański.

Pozostałe miejsca wielkopolskich zespołów: 6. Herosi Tarnowo Podgórne, 7. Szybkie Piłeczki AZS Poznań, 9. Tenisowe Skorpiony Park Tenisowy Olimpia Poznań, 13. Tenisowe Pioruny PTO.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *