Nowości

Soszyna wygrywa Angie Cup

przez

dnia

Podwójną wygraną Anastazji Soszyny – zarówno w singlu jak i w deblu – zakończyła się dziewiąta edycja turnieju kobiet Angie Cup.

W turnieju, który rozgrywany był w Akademii Tenisowej  Angelique Kerber w Puszczykowie wzięło udział 15 zawodniczek. – Mimo małej frekwencji poziom sportowy – szczególnie od pojedynków półfinałowych – był bardzo wysoki – mówi Henryk Gawlak, dyrektor turnieju. I dodaje, że   od samego początku zawodów sypnęło niespodziankami. W ćwierćfinale  porażki doznała pierwsza rozstawiona Elżbieta Iwaniuk z AZS Poznań przegrywając z późniejszą finalistką Patrycją Polańską z RKT Return Radom 5:7, 5:7.

Z kolei już w pierwszej rundzie przegrała turniejowa dwójka Joanna Zawadzka (UKS ACT Sport  Tarnów), która jest liderką rankingu PZT juniorek. Uległa ona w trzech setach Oliwi Szymczuch (K.S. Grzegórzecki Kraków) 6:0, 2:6, 5:7.

– Jako gospodarze bardzo cieszymy się z postawy reprezentantki Puszczykowa, zawodniczki Akademii Tenisowej Angelique Kerber Anastazji Soszyny .W drodze do końcowego zwycięstwa podopieczna trenera Wojciecha Gawlaka pokonała Martę Dybe, Maję Pindelską, Oliwę Szymczuch, a w finale Patrycję Polańską – dodaje Henryk Gawlak.

Również w deblu Anastazja Soszyna w parze z Joanną Skrzypczyńską( UKS Dwójka Zielona
Góra) wygrała cały turniej. W finale pokonały one debel Julia Przybylska ( AZS Poznań)/Oliwia Szymczuch 6:7 (4:7), 6:4,10:7.

Angie CUp14-1000Od lewej stoją: Julia Przybylska, Oliwia Szymczuch, Patrycja Polańska i Anastazja Soszyna.

Zostaw komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *